• o an o kapattığı cama bi tane yumruk geçirip, cam diye bir şey bırakmak istemiyorum o otobüste. hayır anlamıyorum dışarda 30 derecenin üstünde sıcak hava, otobüsün için kısmen dolu ee senin sorunun ne amk. güneş vuran otobüsün içinde bu kadar pişmenin pastırma olmanın alemi nedir? bu insanlar resmen orospu çocuğudur gözümde zira bencildirler, sırf kendilerini düşünerek hareket ediyorlar çünkü erkeği kadını hiç farketmez. kadınlara bakıyorum genelde ya saçı bozulmasın diye ya da eşarbı bozulmasın diye camı kapatıyor. erkeklere de bakyorum o sıcak havada süveter giymiş bir de camı kapatıyor. tabi bunu genelde orta yaş üstü insanlar daha çok yapıyor. madem okadar üşüyeceğini biliyosun ozaman palto giy de çık dışarıya. ama yok o cam illa kapanacak herkes otobüste pişecek..o anda böyle diyorum bi felaket olsun otobüsün tavanını bi tane testere kesip atsın sonra o camı kapatan insanlara "hadi sıkıyosa şimdi kapat amk" diye seslenmek istiyorum..
  • bu yeni kliması bir boka yaramayan otobüslerde yapanını gördüğüm anda tokatlayasim geliyor. o klima ağzına kadar dolu otobüse hic bir fayda etmiyor. içerideki havayı temizlemiyor. camdan gelen pufur pufur havanın yerini hic bir sey tutmaz.
  • otobüste yer verilmeyince çirkefleşen yaşlının bir diğer davranışıdır.
  • (bkz: teyze)
  • yaşlıdır. yel vuruyordur. cereyan yapıyordur. adam gölgede 40 derecede yün yelek giyiyor, pencere acık olursa pert olur.
  • otobüslerin seraya dönmesine sebep olan insandır.
  • yeni otobüslerin aşırı doluluk yüzünden boktan klimalarını hissedemeyenlerin camı açması ile camın üzerindeki "klimalar çalışırken açmayınız" uyarı yazısını gösteren, ağzına kürekle vurulası kişilerdir. insanı sinir hastası ederler. gel de bu zat-ı muhteremlere yolcu kapasitesinin beş katı dolu durumlarda bu yazının geçersizliğinden bahset.
  • madem camı açmayacaksın ne diye cam kenarına oturuyorsun demek istediğim insan. ama bir yerden sonra tam patlamak üzereyken kibarca ''camı açar mısınız'' diyorum. diğer insanların da bana destek vermesiyle açıyor camı.
  • bencildir. başka bir sebebi yok. rahatsız olan konumunu değiştirir. biraz sağduyulu olalım ve empati kuralım lütfen. sıcak havada otobüs fırın gibi oluyor bir de millet terliyo falan üstüne de çeşitli gazlar çıkmıyor mu al sana düdüklü tencere. o kadar bencilsin ama daha kendini bile doğru düzgün düşünemiyorsun be canım.
  • şimdi şöyle bi durum var; minibüslerde de yaşanıyor bu durum. hele ki minibüs dediğin de küçük, iyice havasız oluyor içerisi. e tıkış tıkış insanlar, sıcak vs. derken bunalıyor tabii insan. cam önünde duran şahıs da ifil ifil esen rüzgardan -ki bazen şiddetli gelebiliyor insana bu esinti-, rahatsız oluyor. ama kardeşim, o zaman da camdan gelen esintiye hasret kalan yolcuyu da düşüneceksin. yani bu şuna benziyor; nasıl ki uçağa bindiğinizde acil çıkış kapısı yanında oturduğunuzda acil durumda yolcuyken güvenlik görevlisi konumuna girmeyi göze alıyorsun veya kabul ediyorsun, burda da o cam kenarına oturuyorsan camı açıp içeriyi havalandırmayı ve bu esnada azcık rüzgara maruz kalmayı kabulleneceksin! yok başım ağrıyor, yok migrenimi tetikliyor, yok çocuk üşütmesin, yok saçım bozuldu olmaz. ha orası boş idi, başka seçme şansım yoktu diyorsan da en azından arala biraz camı değil mi? yaz geldi... kışın bile kötü kokmayı başaran insanlar var, yazın bu durum ne hale gelir, düşünmek bile istemiyorum..
hesabın var mı? giriş yap