şükela:  tümü | bugün
 • toplumda çoğunluğu oluşturan insanlardır bunlar.

  hiç bir zaman anlamam bunları. benim bünyem mi bu kadar acaip, bende mi bir sıkıntı var bilmiyorum. ama ne zaman şu istanbulun nemli sıcakları başlasa kolumu kaldıracak mecalim kalmıyor arkadaş! banyo yapıyorum, 1 2 saate yapış yapış oluyorum. saçlar desen keza birbirine dolanmalar başlıyor, enseye yapışmalar başlıyor, alna değdikçe huysuzlanmalar, surata tek tel düşünce deli gibi gıdıklanmalar.. soyunsan yapışırsın, giyinsen terlersin. cildim de yağlı zaten, yeni pasta cila yemiş gibi parlıyorum. gecenin bu saatinde bile yapışıyorum lan! günde 5 kere de banyo yapılmaz ki bunu çözmek için...

  bu kesin metabolizma ile ilgili bir şey. yoksa bi insan nası bu havaları sever yahu kafam almıyor benim. koltuğa oturuyorum terliyorum, yatağa uzanıyorum uyuyamıyorum da. kışın bile elleri ayakları sıcacık bi insanım, yazın bi de sıcaklar eklenince dokunduğum yere fire damage veriyorum resmen. soğuk bardak tutsam bardak bile terliyo amk.

  bu kesin fizyolojik bi olay arkadaş.. ya dolaşımla ilgili, ya hormonal, ya cildin yağlı olmasıyla. bilmiyorum ama bütün gün klima altında oturma ihtimalim olmadığına göre heralde sike sike katlanıcaz.

  yok mudur bunun bi çaresi? varsa bi doktor bi el atsın şu işe gözünü seveyim.. ben de sıcak seven insan olmak istiyorum. ya da yok istemiyorum. en azından bunalıma girmeyecek kadar seveyim o bile yeter şerefsizim.
 • soguk seven insanlari ayiplayan versiyonlari vardir.
 • okuduğu okul gereği yaşadığı şehirde -35 dereceyi görmüş. sınav zamanı bir kaç günlüğüne arkadaşlarına gidip de eve döndüğünde ev arkadaşı kombiyi kapatmak gibi gaflet içine düşmüş olduğundan mütevellit tesisattaki suyun donması sonucu kombisi çalışmamış. düşün yani yıllar boyu o derece üşümüş bir insan olabilir pekala.

  hatta bu insan sırf hava sıcak olsun diye nisan döneminde askere gitmiş ve dularının kabulu sonucunda hatay ve iskenderun' da askerliğini yapmış olmasına rağmen hala kemikleri yeni yeni ısınmaya başlamış bir insan olabilir.

  sıcak iyidir sıcak. ohh miss missss
 • kendisini bu sıcak havaların mahvettiğinin farkında olmayan insandır.
 • salon tipi kliması olan zengin insandır.
 • muğlada tatil yapan insandır.
 • izmirde ya da antalyada yaşamayan insandır
 • en dandirik duyguların insanıdır.

  cüzdanı ile götü arasında sıcak ve nemli bir ortam oluşturmaya bayılır, arada bir serinletmek için cüzdanını çıkarır havalandırma sağlar.
  sigara paketi, çakmak, anahtar ve cüzdanı optimum olarak ceplerine yerleştirir, ancak kabarıklığa minimum derecede çare bulur. kolları ve boynu 3. derece amele yanarken, gömleğinin altındaki stoya beyazı ile yaşamak zorundadır.
 • yaz insanıdır.2 gram güneş görünce hemen kolsuz tişötlerle, parmak arası terliklerle sokağa çıkarlar.evde yalın ayak gezerler.
 • zayıftır. başka türlü mümkün değil.
  (bkz: pişik)