şükela:  tümü | bugün
  • karıniçi kanserlerde kullanılan en yeni ve etkili yöntemlerden biri. karın zarı içindeki bölgeden amaliyatla alınan tümör ya da kanser hücreli alana ameliyat esnasında bellirli bir sıcaklıkta kematorepi ilacı zerk ediliyor. işlem ameliyatı takiben bir iki saat sürüyor. daha sonra uygulanacak damardan kemoterapi, o anda belirli yoğunlukta ve hedef böylgeye uygulanmış olduğundan daha sonraki kemoterapi süreci yok oluyor ya da oldukça hafifliyor.. uygulayacak makine ve donanım hastahane bünyesinde olmayıp özel şirket tarafından ameliyat günü hastahaneye bellirli bir ücret karşılığı getirtiliyor.yöntem onkoloji cerarahı tarafından uygulanıyor. çok etkin bir yöntem olduğundan özellikle yumurtalık kanseri tedavisi arayışında olanlar için kulak arkası olsun. başka uygulama alanları varsa da ben bilmiyor olabilirim.araştılmalıdır.

edit: ameliyat sonrasında böbrek ve bağırsaklarda komplikasyonlari olabiliyor. bizim örneğimizde; böbrek ile mesane arasındaki kanal yapışmış o sebeple başka operasyonlara da ihtiyaç duyuldu.
  • hakkında bilgisi olan arkadaşımın bana ulaşmasını istediğim operasyon bana mesaj atabilir iletişim adresini paylaşabiirse çok mutlu olurum çaylak olduğumdan konuyu açan arkadşımıza ulaişamıyorum.
  • son zamanda özel hastanelerde yaygınlaşan tedavidir. çoğu hastanın umut kaynağı. ancak risklerini de bilerek ameliyat masasına yatmakta fayda var. basit bir estetik operasyonda dahi her zaman risk ve komplikasyon tehlikesi varken, sıcak kemoterapide hayli hayli var. çeşitli yaralar, yeme-içme bozuklukları, pankreas iltihabı gibi durumların az da olsa riski mevcut. kaynak