şükela:  tümü | bugün
  • ince telli saçlara sahip kişilerin imdadına yetiştiği söylenen yenilik. bu makasla kesilen saçların, daha sonra uçları kırılmadığı söyleniyor. saç uçlarına yaklaşık olarak 170 derece ısı verilerek, istenmeyen kısım saçtan ayrılıyor ve ısı sayesinde saçın ucu kapanarak, kalan saç telinin içindeki neminin korunması sağlanıyor. sıcak makas türkiye'de birkaç sene önce ilk olarak ilker yavrutürk tarafından getirtilmiş. ince saç yapısına sahip, saç kırıklarından bıkmış ve artık saçlarını dilediği kadar uzatmak isteyenlere bir müjde gibi görünüyor, denemek lazım.
  • palavra. para dolabından başka bir şey değil bu. ne güzel de hikaye uydurmuş uyanıklar. yok efendim yeni doğan bebeğin saç uçları kapalı olurmuş da, saç kesim makaslarının her kesişi bu saçları açarmış da, bu nedenle kırıklar toparlanamazmış da, sıcak makas ile kesilen saçlar kısa zamanda çok daha iyi bir görünüme erişirmiş de... oha amk! ufak at da büyük beygir mi!

    ekşi sözlük'te, çevirdiği dolaplarla, kadınları elde etmeye çabalayan beylerin o fantastik entry'lerinin altına "inanma seni sikecek" yazarlar ya hani, ha işte bu kuaförler de kayganlaştırıcıyı sürmüşler, müşteri bekliyorlar amk...