şükela:  tümü | bugün soru sor
  • başıma gelen olay. insanın korktuğu başına gelir diyorlar ya, aynen benim de korktuğum durumların başında bu geliyordu. sıcaksutorbasıpatlamasıfobiğim ben.

boynum tutulması sonucu, sıcak uygulama iyi gelir tavsiyelerine binaen boynuma tuttuğum sıcak su torbası patladı ve boynumun muhtelif yerlerinde baloncuklar çıkarmak suretiyle dışarı boşalan neredeyse kaynar su, boynumu yaktı.

yoğurt var evde.
  • minik bi delik açılmasıyla önceden patlayacağının sinyallerini alarak kurtulduğum torbadır. nasıl adi bir şeyse leş gibi kokuyor zaten. mağdur arkadaşa geçmiş olsun.
  • suyu kaynatarak dolduranların karşılaştığı kaza. su kaynamadan doldurulmalıdır. dandik markalar sıcak su torbasını ince plastikten imal etmektedir.
  • hastanelerin yanık servislerinin sürekli ful olmasının sebebi.
  • sıcak su torbası kazaları epey çok oluyor. özellikle çocuklarda kullanımına dikkat etmek gerekir. ayakları yanan birçok insan var bu nedenle. sıcak su torbasının çevresinde bez olması önleyici bir etkiye sahip olabilir.

bir de sıcak su doldurulduğu zaman torbanın boyun böylesinden tutmamaya dikkat etmek gerekir. boyun bölgesi daha sağlam yapıda. oradan tutulduğu zaman, sıcak suyun ağırlığı ile aşağı doğru ağırlık yapıp gövdenin boyun ile birleştiği yerden delinme olabiliyor.
  • uyurken, sabaha karşı yaşarsanız eğer ilk uyandığınızda "lan noluyor, kaç yaşına geldim yatağa mı kaçırdım vay amk" diye birden irkilip yataktan bir refleks kalkmanıza sebep olur.