şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son derece etkileyici, ağzına sıçarımın biraz daha şekillisi ve orjinal versionu.. pek fazla kullanılmayan fakat kullanıldığında da güzel sonuçlar veren küfür..

  (bkz: burhan amca)
 • son zamanlarda bokum gibi'nin pabucunu dama atmama yolacan deyi$. (bkz: bacaga sicmaya merakli insanlar)
 • neden bacak sorusunun artık anlamını yitirdiği laf öbeği.

  başta sözlük dışında bir sayfaydı. sözlükte yeralan bir ton site gibi linki vardı girdik baktık, güldük geçtik. sonra sözlük butonları yardımıyla erişebileceğimiz bir yerde sergilenmeye başladı bu bacaklar. isteyen istediği kadar bu sayfa sözlüğün bir parçası değil desin, tepede kocaman "sözlükçü" yazıyorsa artık sözlüğün parçası oldu. olay butonundan duyurulduğuna göre de sözlük yönetimi tarafından onaylandığı aşikar (ki işin en acı tarafı da bence bu)

  yeri geldiğinde falanca bile 80630'da kendine karı arıyor diyebilen, sözlüğü bırakıp yonja'ya geçmek diye başlık açan insanların sesi bu olay karşısında pek cılız çıkmakta. e alan razı veren razı, sözlük yönetimi de okey'i çakmış, benim gibi düşünenlere bok yemek düşer tabii.

  artık bakalım falanca yeni entry yazmış mı diye değil, yeni göt resmi konmuş mu diye sözlüğe gireceğimiz günler öyle çok yakın değil. sözlük daha beterlerini de gördü bu da eski hızını yitirir bir süre sonra unutulur diye yersiz bir umut barındırıyorum içimde.

  sesimi çıkarmadan fırtınanın dinmesini beklemekse bana göre değil. o yüzden sıçarım bacağınıza diyorum. bu bir nefsi müdafa çünkü söz konusu bacaklar da sözlüğün içine sıçmakta.
 • babalar tarafından s harfi ile başlayan diğer bir eylemin evlada yöneldiği farkedilir edilmez değiştirilmiş halidir. genellikle siçarim şeklinde ilk iki harfden sonra çark edilir. türlü ekstremite için kullanılabilir.
 • manasız küfürlerden biridir. üzerinde durmaya değmez...
 • ortaokul yıllarımdan sonra lise döneminde annem tarafından "ağzına sıçarım" "sıçtırtma ağzına" "senin ağzına...-es-" küfürleri ve türevlerin fıs geldiği, bana sökmediğini anlanması sonucunda, transfer ettiğimiz bir küfürdür kendisi. pek kullanmasam da, annem her kullandığında bir tatlı gülümseme oluşur bünyemde, valla da billa da öyle böyle değil çözemedim ben bu işi! her sıçarım bacağına duyunca bir insan sırıtabilir mi.
  velhasıl kelam lütfen bu güzide küfürümüzü ezmeyiniz, manasız demeyiniz, yazıktır, günahtır. karşınıza alın birisini bak bana beklemediğim bir anda bu küfrü etceksin diyin. yiyin "sıçarım bacağına"yı bakın nasıl aptal bir sırıtma yapışıyor dudaklarınıza. valla bak. hem ağzına sıçarım çok mu manalı canım, ha ağzına ha bacağına. ikisi de insan vücüdunda diil mi ağza sıçınca noluyo, sıçacaksan bacağa sıç da havamızı bulalım.
  edit: ne sahiplenmişim be anam küfürü, ne de olsa anamın küfürü. evet durduramıyorum kendimi.ama napiyim çok seviyorum. sevelim sayalım nesilden nesile aktaralım bu güzide küfürümüzü.
 • ondan daha tatlısı sadece kendim doğaçlama uydurduğum olabilecek, etrafimda duydugumda, söyleyenin yanagini isirasim gelen terbiyesiz kelime grubudur.
  nerde duyarsam duyayım bütün ciddiyet bitiyo, acaip gülüyorum, müthiş samimi, bi o kadar zararsızdır.