• ilk filmden en önemli farkı; yönetmen denis villeneuve ve görüntü yönetmeni roger deakins'e ek olarak, besteci johann johannsson'ın da kadroda yer almamasıdır. bilen bilir ki sicario, arrival ve prisoners gibi önemli eserlerin arkasında bu üçlü vardır.

bu sebepten ötürü, fragmanı da göz önünde bulundurarak, ilk filmdeki ağır gerilimin aksine daha fazla aksiyon içerecek gibi gözükmekte.
  • sırf benicio del toro için izleyeceğim film. adam yaşlandıkça resmen taş olmuş, sanki gençleşmiş bi enerjikleşmiş gözaltı torbalarına nağmeler yazdığımın*
  • (bkz: parmak vurma)

benicio beyin değişik atış teknikleriyle infazlarına devam ettiği film.

güzel bişeye benziyor .
  • fragmandan anlaşılıyor ki aksiyon dozu artırılmış..
    gerilimine, renklerine, planlarına, müziklerine bayıldığım ilk filmi kaçırmıştım; bunu sinemada izlemek farz oldu.
    bekliyoruz.
  • resmi adı sicario day of the soldado'ya çevrilen devam filmi.
  • alejandro'nun yaşanmışlıkları ve ailesine dair hikayeye de yer verilmiştir umarım. ilk filmde yapımcılar muhtemelen ana karakterin doğruluk perisi kız emily'nin olacağını düşündüler fakat anladılar ki alejandro gri, soğuk, acımasız, anlamsız ve ıssız; tüm ışıkları üzerine topluyor ve filme en değer katan oyuncu. muhtemelen ikinci filmde ağırlığını fazlası ile koyacaktır.

tetik meselesi tarz değil, imza.
  • fena film. dün izleme şansım oldu. gerçekci bir zeminde ilerliyor. yönetmen değişikliğinden sonra biraz tedirgin gittim sinemaya,fena iyi bir film olmuş.
  • bu tarz filmler oldukça seyrek üretilir. senaryoların çoğunda abartılı yanlar olduğu gibi çok ince dokunuşlar da olabiliyor. toplamına bakıldığında kesinlikle çok başarılı. bazı detaylar rahatsız edici ve düşündürücü. her iki filmi de çok beğendim. şiddetle tavsiye ederim...
  • birçok devam filminde olduğu gibi ilk film kadar iyi olmamıştır. bazı çarpıcı sahneler olsa da vasat ilerliyor. bazen tadında bırakmak en iyisidir. benicio del toro ile küçük kızın çatışmadan sonra çölü yürüyerek sınıra varmaya çalışmaları ve devamında yakalanmaları olayı çok ucuz ve basit olmuş…
  • süper bir film,tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap