şükela:  tümü | bugün
 • resmi fragmanı düşen sicario'nun devam filmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=simchze_aco
 • yeni fragmanıyla heyecana tavan yaptırmıştır.
 • sıçaryo 1 den sonra kesinlikle izleyeceğim ama ilk film gibi denis villeneuve yapımı olmadığı için pek de umutlu olmadığım film.
 • son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri olan 2015 yapımı (bkz: sicario)'nun devam filmi.
  eski kadrodan (bkz: benicio del toro) ve (bkz: josh brolin) kadrodayken; (bkz: emily blunt) kadroya dahil edilmemiş.

  bu şekilde işlenen aksiyon/suç filmlerinin de hastasıyım.
  (bkz: traffic), (bkz: no country for old men)

  bilgi:
  2015 yılının 3 oscar adayı aksiyon, suç filmi sicario'nun devam filmi sicario 2: soldado'dan ilk görüntüler yayınlandı. taylor sheridan ilk filmde olduğu gibi devam filminin de senaryosunu kaleme aldı. denis villeneuve , film çekimleri yapıldığında (bkz: blade runner 2049)'u filmini yönetiyordu ve bu nedenle yönetmenlik görevi stefano sollima'ya geçti . sicario'da alejandro'yu canlandıran benicio del toro bu filmde baş rolü üstleniyor.

  federal ajan matt graver'ı canlandıran josh brolin devam filmi için şunları söylemişti;

  “bence bu sefer tamamıyla daha sert bir film olacak. hem karakterler hem de filmin kendisi daha sert. çok daha büyük ölçekli olduğunu düşünüyorum. sicario’yu izlediğimde çok samimi bir film olmasına rağmen bana küçük bir filmmiş gibi geldi. her zaman söylediğim gibi, büyük bütçeli filmlerin neden en az küçükler kadar samimi olamadığını anlamıyorum. neden daha az duygusal olmak zorundalar ki? bence soldado bunun mükemmel bir örneği ve çok duygusal bir proje. kesinlikle gerilim dozu yüksek ve benzer ilk filmdekine benzer konular konuları işliyor.”

  konusu:
  uyuşturucu kartelleri, teröristleri abd sınırından kaçak yollarla geçirmeye başlayınca, federal ajan matt graver (josh brolin), gizemli alejandro’yla (benicio del toro) iletişime geçer. ailesi bir kartel patronu tarafından öldürülen alejandro’nun görevi, en alçakça yollarla savaşı kızıştırmaktır. alejandro, savaşı alevlendirmek için kartel patronunun kızını kaçırır fakat kız, sivil zayiat olarak görülmeye başlayacak ve kızın kaderi, ne için savaştıklarını sorgulayan bu iki adamın elinde olacaktır.

  tr de 2018 haziran sonlarında görebileceğiz...
 • yeni haberim oldu çekildiğinden, ikincisi çekilecek bir film değildi ki , emily blunt zaten başroldü birincide ne biliim el atmasalar olmaz bazı şeylere.
  tabi şöyle bir şeyde var filmin ismi sicario böyle oluncada asıl adam benicio oluyor ilk film ile bir ajanın ( emily blunt ) girdiği dünyada onun gözünden kontra terörün ne olduğunu anlıyoruz. bu filmde de sicarioya yeni görev veriliyor.
 • 122 dakikalık, 2018 yapımı film. 6 / 10.

  serinin ilk filmi hem biçim hem de oyunculuklar açısından kendi adıma arşivlik bir işti. (bkz: sicario/@karinca beli) soldado da geçen sene tabiri caiz ise "hayranlıkla" izlediğim gomorra la serie 'nin lazio doğumlu yönetmeni stefano sollima'ya emanet edilmiş. elimizde tekrar kaliteli bir suç filmi var ama seri içinde değerlendirecek olursak ilk filmde tekinsiz hava, bütünlük ve akıştan pek eser yok. ( yönetmen bu tarz atmosferler konusunda usta olsa da) biraz narkotik, biraz kidnapping, biraz insan kaçaklılığı, biraz terörizm derken gidişat fena dağılmış görünüyor.

  benicio del toro ve josh brolin ( brolin'in bu yakın zamanda izlediğim kaçıncı filmi bu hatırlayabmıyorum artık) 35,000,000 dolares filmin omurgasını oluşturuyor desek yerinde olur sanırım, keza özellikle del toro olmasa gişede nasıl bir iş yapardı bu film, ya da gündemde ne kadar yer alırdı bunlar az çok tahmin edilebilir... yine de, özellikle kadrosu nedeniyle tercih edilebilecek bir suç filmi.
 • denis villeneuve blade runner 2049'la meşgul olduğu için dönüp yönetemediği film. ama koltuk iyi bir yönetmene gitmiş. gomorrah'la suç türünü iyi işleyen (italyan mafyasını konu alıyor film), ardından politik gerilim suburra filmini çeken stefano sollima yerini almış villeneuve'ün. görüntü yönetmenliğiyse darius wolski'nin olmuş. taylor sheridan, emily blunt'ın karakterini öyküye dahil edemediği için blunt yok bu kez ama 3. filmde dönebilir, tabii film iyi hasılat elde ederse. dolayısıyla tüm ağırlık josh brolin ve benicio del toro'nun üzerinde. del toro'nun karizması oyunculuğunu geçmişti ilk filmde. bu kez performansı daha önplanda. brolin'se ilk filmde ağzına çakılası herifi oynamıştı, sakız çiğneyip durması epey rahatsız etmişti beni. neyse ki bu kez o kadar çiğnemiyor. bu arada genç aktris isabela moner de fena değildi.

  ilk film epey sevilmişti ama ben bu denli sevmemiştim. ortalamanın biraz üstündeydi kanımca. bu kez çıta pek düşürülmemiş. sollima'nın yönetmenliği iyi. wolski de yılların ustası. görüntüleri fena bulmadım ama tabii ki roger deakins'in ilk filmdeki performansı çok daha iyiydi. müziklerse şahane. rahmetli johan johansson'la hildur gudnadottir birlikte hazırlamışlar müzikleri. gerçi jenerikte sadece gudnadottir'in adı yer alıyor. neyse. gene meksika-abd sınırındayız. bu kez insan ticareti işleniyor. abd'yi bombalayan kartellere abd cevap vermek istiyor tabii, olaylar gelişiyor. konu basit. bu basit konu fena işlenmemiş. ama kalkıp da mükemmel diyemem. ortalama bir film kanımca. en sevdiğim tarafı başlangıcından sonuna dek gerilime zeval getirilmemesi. pek çok sahnesi gerilimli. çatışma sahneleri şahane. ilk filmi hatırlamıyorum ama burada aksiyon ve gerilim konusunda çıta düşürülmemiş. diken üstünde izledim sahneleri. tabii bunda müziklerin etkisi de yadsınamaz.

  velhasıl fena değil 2. film. keyifle izleniyor. sollima atmosferin hakkını veriyor. bu aralar gene meksika'da kartelleri konu alan bir dizi hazırlıyor (zerozerozero adı), heyecanla bekliyorum. sicario'ya dönersem... daha iyi olabilir miydi? olabilirdi ama ilk filmi ortalamanın biraz üstünde bulduğum için bu kez öyle 70'lik bir film beklemiyordum zaten. 60-100 kanımca. 2. kez izlerim düştüğünde. bakalım sheridan 3. filmde neler anlatacak...
 • ilk filmde gerilim dozu başka bir boyuttaydı. bu film kolaycılığı seçip aksiyon olmuş. gene de son dönemdeki iyi filmlerden diyebiliriz. devamı da gelecek büyük ihtimalle.
 • --- spoiler ---

  ne yapmak istediklerine karar veremedikleri bir film olmuş. film şam'da başlıyor halep'te bitiyor amk ne alaka lan. noldu ana konuya noldu? kıza noldu? ergen bebenin sicario olmak istemesindeki motifler ne? benicio'yu o duruma sokmaya ne gerek vardı? göt kılları ağarmış adamlarla çektiğin filme ne kadar daha sequel çakabilirsin? olmamış amk. politik kaygı altında ezilmiş. bütünlüğü sağlayamamış. değişik olmuş. ilk film hairkaydı.

  --- spoiler ---