şükela:  tümü | bugün
 • resmi fragmanı düşen sicario'nun devam filmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=simchze_aco
 • sıçaryo 1 den sonra kesinlikle izleyeceğim ama ilk film gibi denis villeneuve yapımı olmadığı için pek de umutlu olmadığım film.
 • son zamanlarda izlediğim en iyi filmlerden biri olan 2015 yapımı (bkz: sicario)'nun devam filmi.
  eski kadrodan (bkz: benicio del toro) ve (bkz: josh brolin) kadrodayken; (bkz: emily blunt) kadroya dahil edilmemiş.

  bu şekilde işlenen aksiyon/suç filmlerinin de hastasıyım.
  (bkz: traffic), (bkz: no country for old men)

  bilgi:
  2015 yılının 3 oscar adayı aksiyon, suç filmi sicario'nun devam filmi sicario 2: soldado'dan ilk görüntüler yayınlandı. taylor sheridan ilk filmde olduğu gibi devam filminin de senaryosunu kaleme aldı. denis villeneuve , film çekimleri yapıldığında (bkz: blade runner 2049)'u filmini yönetiyordu ve bu nedenle yönetmenlik görevi stefano sollima'ya geçti . sicario'da alejandro'yu canlandıran benicio del toro bu filmde baş rolü üstleniyor.

  federal ajan matt graver'ı canlandıran josh brolin devam filmi için şunları söylemişti;

  “bence bu sefer tamamıyla daha sert bir film olacak. hem karakterler hem de filmin kendisi daha sert. çok daha büyük ölçekli olduğunu düşünüyorum. sicario’yu izlediğimde çok samimi bir film olmasına rağmen bana küçük bir filmmiş gibi geldi. her zaman söylediğim gibi, büyük bütçeli filmlerin neden en az küçükler kadar samimi olamadığını anlamıyorum. neden daha az duygusal olmak zorundalar ki? bence soldado bunun mükemmel bir örneği ve çok duygusal bir proje. kesinlikle gerilim dozu yüksek ve benzer ilk filmdekine benzer konular konuları işliyor.”

  konusu:
  uyuşturucu kartelleri, teröristleri abd sınırından kaçak yollarla geçirmeye başlayınca, federal ajan matt graver (josh brolin), gizemli alejandro’yla (benicio del toro) iletişime geçer. ailesi bir kartel patronu tarafından öldürülen alejandro’nun görevi, en alçakça yollarla savaşı kızıştırmaktır. alejandro, savaşı alevlendirmek için kartel patronunun kızını kaçırır fakat kız, sivil zayiat olarak görülmeye başlayacak ve kızın kaderi, ne için savaştıklarını sorgulayan bu iki adamın elinde olacaktır.

  tr de 2018 haziran sonlarında görebileceğiz...
 • haziran 2018'de vizyona girecek olan, ilk filmdeki kadar yüksek beklentilerle gitmeyeceğim, sicario'nun devam filmidir. emily blunt bu filmde olmayacak, yönetmen de stefano sollima olacakmış.