şükela:  tümü | bugün
  • isler yolunda gitmez ve duygusal yogunlugu yuksek bir bolume gecilmis olursa... ne bileyim, tuhaf bir manzara olur.
    (bkz: sicarken aglamak)
    (bkz: tuvalette aglamak)
  • uzun süre tuvalette kalınacaksa neden olmasın. şöyle incesinden bir kitap bitirilebilir.
  • harry potter serisi iyi gidiyor diyebilirim.
  • deterjanın içindekiler kısmını okumaktan daha faydalı eylemdir. tabi tuvalette geçirilen süre önemlidir, önsözü okuyup sifonu çekiyorsan kitaba yazık.
  • amerikan kültürü.
  • kişisel gelişim kitapları gayet iyi gidiyor. bir ilham, bir şevk geliyor insana. ne zaman içinden çıkamadığım bir durum olsun gider dertleşirim ve sorunu çözerim.
  • not: merhaba. evet, evet bildiniz. gündelik aktivitenize şimdi ekşici bir piç tarafından saldırılacak. "bir siki de bilmeyin kardeşim" diyenlerinizi duyar gibiyim. bazılarınız zaten entry'i okumayı bırakıp siteyi kapattı bile. onedio'ya gidenler görüyorum. güle güle. ben de yazdıktan sonra gideceğim zaten, her sik eleştiriliyo lan böyle site mi olur xd

sıçarken mesela bu entry'i okuyabilirsin, anlarım. belki ben bile sıçarken yazmışımdır kim bilir? ama adam yıllarca rusya'nın soğunu yemiş, allah gibi kadınlardan red yemiş, mis gibi bir depresyon yetiştirmiş ve 3 yıl boyunca kitap yazmış. sen adamın kitabını sıçarken okuyorsun. birincisi o atmosferi böyle bir rahatlığın içinde nasıl tasavvur edebilirsin? ikincisi, yaptığının nasıl bir saygısızlık olduğunun farkında mısın? bana kalsa kitabı st. petersburg'da 2-3 gün aç-susuz kalıp, abi bir çorba parası abim diye yalvarıp okuyacağım. adam sıçarak okuyor. bir de bunların metroda okuyanı var ve roman karakterinin bisikleti bile yok. lan bunların kumsalda erkek götü-kadın memesi keserken böyle buyurdu zerdüşt okuyanı var.
    belki de kitap okumanın artık vakti geçmiştir. belki artık zamana karşı koymamalıyız. biz de birer aleyna tilki fan twitter hesabı açmalıyız ve hep beraber hızlı üretip, hızlı tüketmeliyiz. çünkü ne ürettiğiniz şeyin bir değeri var, ne de tükettiğinizin.
    niçe'nin sözleriyle bitirmek istiyorum.
    değer biçmek yaratmaktır. değer biçmek, tüm değer biçilen nesnelerin hazinesi ve mücevheridir. hadi eyv