• merakla beklenecek olan filmdir.
  • çekimlerinin çanakkale'nin yenice ilçesinde (kasaba ve mayıs sıkıntısı filmlerinin çekildiği ilçe) ve evimizin teras katında devam ettiği filmdir.
  • paranormal activity, ınsidious, sinister, the purge, vs... filmlerinin yapım şirketi blumhouse productions'tan ryan turek'in fragmanı için yorumu: "insanity!"

https://twitter.com/…urek/status/596343715238576128
  • ilk filmini beğenmiştim, fragmanı izledim bu daha da sağlam olmuş. türk korku ve gerilim sineması çok iyi yerlere geliyor.
  • fragmanla iyi ya da kötü bir yoruma ulaşılamayacak film. bir korku filmi müptelası olarak yönetmenlere gerçekten yalvarıyorum. nolur, lütfen, iki aptal efekt, iki böğürme bir karın deşme - iç organ sahnesiyle film kotarmaya çalışmayın.

bu tür doğa üstü varlıkları konu edilen filmlerde korkutuculuk konu ile sağlanır. görsellik konuyu destekler. nasıl bir konu olursa olsun önemli olan çok efekte batmadan herkesin başına gelebilecek, herkesçe bilinen bir konuyu ele alması ve bunu saçmalamadan sunması yeterli. her korku filmine ümitle gidiyorum ve bir çoğundan ana avrat söverek çıkıyorum. neden? çünkü vaktime ve parama mal oldular. her zaman söylerim, musallat çok güzel bir örnekti, ikincisinde sıçtı. siccin de benden geçer not almıştı, en azından allah belanızı versin demedim.

bu filme gelirsek. fragmandan anladıklarım, bol bol efekt ki bu da bir zayıflık belirtisi (bkz: efektle kotarma). sonra bir kişinin kendine veya yakınına büyü yapıldığını öğrenmesi ve bunun peşine palas pandıras düşmesi (bkz: klişe). izlerin kişiyi ıssız saçma sapan bir mekana götürmesi ve kahramanın oraya ne için gittiğini bilmesi ve manzarayı görmesine rağmen balıklama atlaması (bkz: daha da klişe).

ben yine de gideceğim filme. dabbe serisini korkunç bulanlara rağmen gideceğim. bir ümit, bu sefer belki iyi çıkacak ve ben de herkese gitmesini tavsiye edeceğim (bkz: hadi inşallah)

(bkz: kisa klasik) in uyarısı üzerine edit: evet bir sürpriz yaşatmamış, komple hayal kırıklığı imiş. kendisine teşekkür ediyorum ve beni kurtardığı bilet gideriyle kendisine bir kahve ısmarlamayı istiyorum.

edit 2: konuyla alakasız ama şunu da anlamıyorum. neden siccin "2"? filmin anladığım kadarıyla birincisiyle bağlantısı sıfırın altında. seri korku filmlerinde seriye dahil filmlerin birbiriyle bağlantısını kurabilen oldu mu? dabbe, musallat, siccin vs.. bari serinin son filmini falan ilkine bağlayın, ama yok. bir de bu filmin sloganı "her canlı bir gün ölümü tadacaktır". tamam eyvallah güzel slogan da filmle alakası ne? filmin konusu büyü, cinleri musallat etme vs. gerçekten ne alaka??? zaten filmin ismi de ne alaka, "siccin" bizim bildiğimiz anlamıyla amel defteri, bir nevi sicil kaydı. bir veya ikinci filmle alakası ne bu ismin?

türk korku yönetmenleri de akp iktidarları gibi, kendilerine ve emeklerine değer veren insanları geri zekalı yerine koymaktan çok hoşlanıyorlar. ben de onlara diyorum ki "sizsiniz ulan geri zekalı"...
  • ilkini izlemedim fakat dun 2. sini izledim. neredeyse butun kliseler kullanilmis. hayatimda hic film yermedim ama bu film buyuk bir hayalkirikligiydi. tum ama tum kliseler kullanilmisti. hatta bir yazar yazmis sunlar olmasin diye daha onceden, o ne dediyse hepsini bolca yapmislar. sonu gayet basit tahmin edilebilir olmus. yani cok husrana ugradim. hasan karacadag yapimlari bunun yaninda efsane efsaneoglu gibi kaliyor. filmde sadece dolap sahnesi ve tokat sahnesi beni urkuttu ve sasirtti. hakkini yiyemem gayet farkli sahnelerdi. gitmeyin sakin diyecek biri degilim ama yani cok buyuk beklentileriniz olmasin. bu zamana kadar cekilmis turk korku filmlerinin kolaji gibi bisey olmuş

kallavi edit: sicagi sicagina yazdigim ilk yorumu aynen birakiyorum. filmi daha detayli incelemeye karar verdim. ayrica bu sefer ilk filmi de izledim ve ilk filmi cok begendim. gayet mukemmel bir film olmus.

gelelim bu filmin artilarina eksilerine.

ben cok korku filmi izledim. genelde turk korku filmlerini de begeniyorum. hatta gayet begeniyorum. fakat artik bu isidden liveleakten falan gore tarza karsi ilgim gitgide azaldigindan ve igrendigimden sanirim filmin fazlaca gore yonunu begenmedim. mutlaka kendi kitlesini doyuma ulastiracak gore sahneler vardi. fakat yanan adam ve kezzapli sahne gercekten beni bile etkileyen sahneler oldu. filmde beni en rahatsiz eden sey asiri ses kullanimindan oturu gurultu kirliligi ve cok agir tempodan ve agir dramdan oturu gerilmeye firsat bulamama. sonrasinda hersey bir anda gelisiyor ama korku filmi ogesi oldugu icin cok sasiramiyorsunuz. yine de etkileyici bir senaryosu var. sasirtici bulanlar olacaktir. ben cok fazla korku filmi seyrettigim icin tahmin edebiliyorum. en ters kose yapan filmler benim icin zamanina gore rec, saw, musallat ve ifrit idi. gayet soke olmustum o zaman icin. ki saydigim filmlerden biri zaten alper mestci'nin filmiydi. kotu yonleri bu sekildeydi filmin.

iyi taraflarina gelirsek goruntuler cok iyiydi. goruntu yonetmeni saglam is cikarmis. oyunculuklar gayet iyiydi. hepsi ayri ayri guzel performans sergilemisler. bu arada basrol oyuncusu hanim ablamiz ilk filmin ilk sahnesindeki fal baktiran ikilideki abla. ilki sonradan izleyince hemen tanidim kendisini. ozellikle deginmek istedigim bir kac sahne var. evdeki mezar, mezardaki intihar, son sahnedeki beklenmeyen tokat, sari cocugun oldugu hocali sahne, kezzapli ve yanan adamli sahne, yastikli sahneler gayet iyiydi. fakat benim icin belki de korku filmlerinde gordugum en efsane sahnelerden biri diyebilirim o sahne icin, kesinlikle dolap sahnesiydi. fragmani acip acip onu sahney izliyorum gunlerdir. ben hayatimda bu kadar urktugumu gerildigimi hatirlamiyorum. sirf o sahne icin bile tekrar izleyebilirim filmi.

uzun lafin kisasi korku filmi sevenler kacirmasin bu filmi. gore tarz sevenler asla kacirmasin. ben alper mestci'den cok cok cok daha iyisini bekliyorum ama. cunku o potansiyelin krali var onda
  • ızlemeyenler mutlaka sinemada izleyip görsünler bu filmi. dvdsini falan beklemeyin. dram korkuya çok yakışıyormuş onu öğrenmiş olduk.

--- spoiler ---

ilk perdedeki kapının 2 kere çalmasi filmi yükselten sahnelerden biriydi.

--- spoiler ---

son olarak alper mestci der susarim.
  • yine seslerle korkutmayı denemiş, izleyiciyi koltuğa kilitleyen diyemeyeceğim bir yerli korku filmi. hikayesi "katil uşak" minvalinde gelişmektedir.
hesabın var mı? giriş yap