şükela:  tümü | bugün
 • 1 eylül 2017 de gösterimde olacak yeni siccin filmi.

  https://boxofficeturkiye.com/film/siccin-4-2013584
 • fragmandan anladığım kadarıyla ikinci ve üçüncü filmden oyuncular da yer almışlar. bence iyi olmuş. bu serinin hiç bir filmi fos çıkmadı, bu da çıkacağa benzemiyor. sabırsızlıkla bekliyoruz..
 • fragmaninin ilk saniyesi itibariyle hem gözlerimi hem de kulaklarimi kapatip koltuga buzustugum film.

  milyon dolar verseler izlemem.
 • yapılmış en iyi korku filmi olabilir. alper mestçinin cin tasvirlerine her zaman hayran kalmışımdır, bu filmde de bunu bir seviye daha yukarı taşımış gibi görünüyor. koskoca fragmandan sadece hayni hayni ıfta hayni cümlesini çıkarıp bunu da götünden anlayıp de haydi diye mi korkutacaksın milleti diyen aptallar da izlemeyiversin. korku filminden korkmuyorum :) yavşaklığındaki sik kırıklarından ölümüne nefret ediyorum. aferin en cesur sensin tbrk.
 • resident evil 7 oyunundan fırlamış bir aile barından film. alper mestçi bilgisayar oyunlarıyla da aran olduğunu biliyorum zaten saklama. *
 • iki üç yerdeki sağlam jump scare dışında iyi olduğunu söyleyemeyeceğim film. aslında konusu ilginç gibi ama mizansenler üstünde daha çok durulduğundan konunun ilerleyişiyle birlikte filmin yükselmesi durumu ortaya çıkmıyor. arkada düzgün akan bir konu olmadığı için de filmin içine girilemiyor.
 • başarısız, vasatın altında kalmış, içi boş ve ilerlemeyen, anlatamayan dağınık film. parça parça korku öğeleri sermeye çalışmışlar doğru düzgün bağlayamamışlar bile.
  filmin sizi tek korkutan yanı sinemada hiç beklemediğiniz bir anda aniden karşınıza çıkan yüksek sesli "böh" tarzı şeyler. saniyelik korku ki o da insanoğluna has bir şey. dolayısıyla korkutamadığını söyleyebiliriz.
  ne zaman vazgeçecek bu korku çekenler böhlerden amk?
  nerede dabbe 4 akıcılığı?
  bütün film bir evin içinde geçiyor ve sığ kalmış, paranıza yazık gidilmeye değer bir film değil kesinlikle.
 • fragmanı kadar korkutucu olmayan film.

  --- spoiler ---

  son sahnelerdeki demircinin gelişi ve arayışı müziklerle birlikte bayağı gaz geldi o atmosfer içinde..
  --- spoiler ---
 • sinematografi olarak serinin en iyi filmi. korku sahneleri ve atmosferin başarılı olmasının yanında konu ve oyunculuklar da gayet iyi. sinemada izlenmesi gereken devam filmidir kısacası. mestçi'nin işçiliği de parlıyor.
 • çok hızlı giden, bir bok anlamadan biten, bitince ee noldu şimdi gibi düşünceler içinde bırakan film. bu kısım filmin sonuyla ilgili bir spoiler değil yalnız filmin genel gidişatı ile ilgili... ilk iki filmini beğendiğim serinin genel anlamda korkutmaktan uzak olan, yavan bir hikayeyi anlattığı olmasa da olurmuş 4. filmi.

  4dx teknolojisiyle izleyebildiğimiz ilk türk filmi de siccin 4'müş sanırım. bu konuda bir bilgim yok lakin film böyle pazarlanıyor. ben de filmi bu 4dx olayı ile izledim. aslında filmi bu şekilde izlemek daha eğlenceliydi. yani evde götümü yayıp izleseydim belki daha çok sıkılabilirdim ama koltukların kamera hareketlerine göre hareket ediyor oluşu, verilen sis, koku, su efektleri falan güzeldi. tek tip koku vardı yalnız. koku almamızı gerektiren tüm sahnelerde aynı kokuyu almamız saçma oldu. ayrıca bütün bu sistem biraz fazla gürültülü çalıştığı için, gerilimin arttığı sahnelerde filme girmeyi zorlaştırdı, filmden alabileceğimiz keyfimiz yarım kalmış oldu belki de.

  yine de normal bir salonda izlemiş olsaydım da bu kötü bir film olduğu gerçeğini değiştirmezdi. en fazla müzik girdiği yerde boşu boşuna ciğerimize kadar titreşim yemezdik. öyle diyeyim yani...