şükela:  tümü | bugün
  • korkudan daha ötesi sloganıyla 17 ağustos 2018 de vizyona girecek, serinin 5. halkası, bir alper mestçi filmi.
  • https://www.youtube.com/watch?v=xkgfmqsmuhk

fragmanı yayınlanan yeni alper mestçi filmi. tabii taktik gereği fragmanı uzun ve korkutucu sahnelerle dolduruyor ancak filmler genelde bu sahnelerden ibaret olduğu için izleyende hayal kırıklığı yaratabiliyor. merakla bekliyoruz gene de.
  • islamiyet'in bir korku öğesi olarak kullanılarak yapımcıların ceplerinin doldurulduğu bir başka korku filmi. islam dininin bu şekilde ticari sebeplerle sömürülmesi niye şu zamana kadar hiç tepki çekmedi? bir iki başörtülü teyze, sakallı bir hacı adam, ezan, mezarlık, hoca, dua ve kötü makyajlı sözüm ona bir cini alıp boktan bir senaryonun içine koy al sana türk yapımı korku filmi. yıllardır çevrilen bu filmlerin hikayesinde ne bir orjinallik ne de bir yenilik yapılabildi. gelişen tek şey özel efektler ve oyunculuk o kadar. daha kaç tane böyle basmakalıp film çevrilmeye devam edecek?
  • merakla beklediğim ve yarın izleyeceğim film. hasan karacadağ ülkeden kaçınca elimizde türün en iyisi olarak alper mestçi kaldı. umarım gittiğime değer.
  • filmin yarısında çıktımcılar gelmiş yine. sadfegsdfsgsf.

neyse.

mükemmel serinin bugün vizyona giren 5. filmidir. şüphesiz dabbe serisinin son 3 filmi ile kafa kafaya performans sergilemiştir tüm filmleri.

alper mestçi bu işin erbabıdır türkiye'de. hasan karacadağ da oturup bunları izlesin. 3 sene olcak başka film çıkaramadı.
  • fragmanı sinemada the nun fragmanının ardından yayınlanınca korkutmaktan ziyade kıs kıs güldüren korku filmlerimizin ne halde olduğunun kısa bir özeti gibi film.
  • korku filmlerini seven ve dabbesi bilmem nesi hepsini izleyen biri olarak diyebilirim ki çok çok kötü.

*****spoiler****
    izleyen arkadaşlar aydınlatın ben mi anlamadım. selim denen elemana niye coktuler bunlar.
    ablasına vs musallat olmasının amacı neydi olayla bir ilgisi yok ki ? hele ki altın sahnesinin sebebi neydi ki ?
    *****spoiler*****

yine söyleyeyim ki çok kötü. olay o kadar yavaş ki. korkutan sahne 5 maksimum. 6 yı bulan beri gelsin.

kesinlikle sinemada para verilecek bir yapım değil www.fullhdfilmizleyiver.com dan izleseniz hak yani o derece.
  • filmden şimdi çıktım. açıkçası korku filmi izlemeye pek cesaret edemem ama arkadaşlar olunca bu filme onlarla gittim.

--- spoiler ---

öncelikle film beklediğimden çok daha az korkunçtu. tabii bunda benim dini motiflerle ilgilenmemem ve bu dini ögeleri anlamamamın da etkisi olabilir. ilk jumpscare çok alakasız bir yerden geldi, orada hafif tırstım. bir de hale’nin hızlı hızlı yürüdüğü ve selim’in odasında yerde sürünen bir çocuğun olduğu sahneler korkuttu. şaka gibi ama ciddi korktuğum sadece bu kadar sahne oldu. filmi de pek anlamadım, sahneler çok kısaydı. karakterler falan iyice koptu gitti bende. ayrıca oyunculuklar aşırı yapmacıktı bence. bir de unutmadan olayların geçtiği yerdeki kanser vakalarıyla filmdeki paranormal olayları bağdaştıramadım.
    --- spoiler ---

korku filmi severlerine fazla “soft” gelecek ve onları pek korkutmayacak bir film.
  • ne ara beşincisinin çıktığını merak ettiğim korku filmi.