şükela:  tümü | bugün
  • ağustos 2019'da gösterime girecekmiş.

bu filmin gişe yapmasının sebebi bir nevi cin çarpması durumu olabilir. ilk bölüme gidenlere musallat olan cinler, aynı insanları diğer bölümlere de zorla götürüyorlar bence. başka açıklama bulamıyorum. yani bu filme ne ara 5 seri çekildi, nasıl bir gişe yaptı da 6.film gösterime girecek aklım almıyor.
  • bence korku filmleri içinde izlenebilecek kalitede yapım olduğu için altıncısı çekilmiş.
  • o kadar kötü oyuncu ve senaryo izliyoruz ki, korku filmi müptelası olarak izlemeyi düşünmem. şu işten vazgeçin gürültülü ses ve saçma sapan ne denildiği anlaşılmayan kelimeler korkutmuyor. basit bir konuyu iyi bir senaryo ve işin ehli oyuncularla işleyip aktarsalar.
    mesela halk arasında yaygın olarak anlatılan cin hikayelerinde hep davullu zurnalı cin düğününden bahsedilir, ama bugüne kadar tek bir filmde gördüm bunu, o da o kadar berbattı ki adını bile hatırlamıyorum.
    edit: azap'mış. hatırlatan arkadaşa teşekkür ederim.
  • "36 korku sahnesi"

youtube'daki fragmanına böyle bir not düşülmüş filmdir. tüm zamanların en kötü korku filmi pazarlama cümlelerinden biri pekala bu olabilir. alper bey'e bir kez daha hayırlı işler dilerim.
    fragman
  • 6 mı ? 5 tane daha mı varmış ?
  • 9 ağustos'ta vizyona girecek siccin serisinin 6. ve final serisidir. seriye aşina olanlar var ise daha önceki serilerde yer alan isimler bu seride de yer almaktadır.(bkz: merve ateş) (bkz: adnan koç) yönetmen ve senarist yine alper mestçi. imdb sayfası ve fragman için.
  • davetiyesi gelince ikinci filmde bıraktığımı farkettiğim korku serisinin şimdilik son halkası.

bari aradaki filmleri de izleyeyim dedim ama yönetmen alper mestçi bi dönem hasan karacadağ’ın da düştüğü hataya düşerek cinleri insanlara değil insanları cinlere musallat etmiş. bu tarzın yeterince korkutucu olma şansı yok.
  • aynı konunun farklı oyuncularla sinemaya aktarılmasını içeren serinin 6.’sı.
  • bugün vizyona girecek olan film. izlemeye gideceğim. izledikten sonra editlerim.

edit: filmi vizyona girdiği gün izledim. siccin cürmü aşk filmiyle bağlantılı yapmışlar. filmde yanılmıyorsam 37 tane korku sahnesi var demişlerdi. sırf korkutmak için saçma saçma bağırma efektleri başlıyor filmin başında. çok spoiler vermek istemiyorum ama yerde sürünerek yürüyen cinler aşırı saçmaydı. korku sahnelerini vermekten filmin konusunu adam akıllı veremediler, birçok kişi birbirine bir şeyler soruyordu filmin sonunda. cürmü aşkta ve bu filmde oynayan adnan koç'a ayrı parantez açmak istiyorum. oyunculuğunu çok beğendim.

artık bütün korku filmlerine gittiğim için beni fazla etkilememeye başladı ama ama bu tarz varlıklardan çok fazla korkan biri filmden etkilenir.
  • millet (bkz: hızlı ve öfkeli) serisine atıp tutuyor,
    ulan böyle saçma filmlerin bile 5. 6. ları çekilmiş..

tanım: bir filim *