şükela:  tümü | bugün
  • erkeğin yaradılışından gelen avcılık içgüdülerinin işerken kendini göstermesi sonucu ortaya çıkan hadise. olayın gelişimi şöyle olur:

    sadece ve sadece işemek amacıyla tuvalete giren ademoğlu, bu uğurda atması gereken ilk adımı atıp klozetin kapağını kaldırır. tam yavaş yavaş fermuarını indirmeye başlamışken klozetin içinde hapsolmuş kör sineği fark eder. işte bu anda kahramanımızın avcılık dürtüleri önlenemez bir şekilde meydana çıkar. önce bir nevi silah çantası işlevi gören fermuar hızlıca açılır, daha sonra tüfek mümkün olan en çabuk şekilde hedefe nişanlanıp ateşe hazır hale getirilir, son olarak da sineği kaçmadan yakalayabilmek için merminin çıkışı ıkınma ile desteklenir. evet, doğa insana karşı olan savaşını bir kez daha kaybetmiş, sifon sesiyle beraber zavallı sineğimiz lağımın dibini boylamıştır.

    son...
  • bircok avrupa ulkesinde pisuvarlara sinek resmi koymak suretiyle dogru yere nisan almayi saglayan icgududur.

    (bkz: ben bunu gordum)
  • yıllardır denk geldikçe denerim, bir kere bile beceremedim aq. az önce yine son anda kaçtı kerhaneci. hem benim banyoma baskına geliyor hem de 2 saniyede kaçıyor. delikanlı sinek kaçar mı?