şükela:  tümü | bugün
  • logan lerman ve elle fanning'in baş rollerini paylaştığı 2017 yapımı film. bir diğer ismi the vanishing of sidney halldur.

filmin konusu genç yaşta başarı elde eden bir yazarın ortadan kaybolması ve hayatının belli noktalarında neler yaşadığı.

eleştirmenler tarafından pek beğenilmemiş gördüğüm kadarıyla fakat izleyici konusunda vasatın üzerinde kalmış gibi.

film izle ve düşün tarzında. oyuncular her ne kadar iyi olsa da bazı noktalarda gerekli olgunluğu yansıtamamışlar ama hikaye geneline baktığım zaman farklı bir tadı olduğu ortada.

hikayenin bazı kısımlarında karakterlerin yaşadığı dramı vermekte zorlanmasalar ya da izleyiciye bunu daha iyi yansıtsalar belki elimize yeni bir klasik geçebilirdi.
  • taze bitti. yavas basliyor ama guzel devam edip guzel bitiyore. baslarda darlanip kapamayin yani. imdb puanindan fazlasini hakediyor. optum.

--- spoiler ---

filmin sonlarina dogru gomuyu cikarma muhabbetinde ahanda yapistirdi kuregi cocugun kafaya diye bekledik ama olmadi. oldurdum diyince oraya meyillendik napak.

--- spoiler ---
  • aldığı metascore ve rottentomatoes puanına inanamadığım film. o kadar başarılı o kadar güzel ki nasıl bu kadar düşük puan vermişler akıl alır gibi değil. muhakkak izleyin. bu yılın en güzel filmlerinden.
  • tıpkı, sürekli bunalım takılınca ünlü bir yazar olacağını zanneden filmin kahramanı gibi, osuruktan tayyare bir öyküye saçma sapan bir montaj uygulayarak sanat eseri yarattığını sanan kifayetsiz muhteris bir yönetmenden rezalet bir melodram..
  • üzerine düşünmesi hoş bir film. oyunculuk, kurgu, senaryo ayrı ayrı eleştirilebilir, beğenilebilir. bana göre bir şeyler oturmamış, eksik kalmış. ancak üzerine düşündüğünüzde, parçaları kendiniz yorumladığınızda çok başarılı bir film izlenimi oluşuyor zihninizde.

izlenesi ve teması nedeniyle pozitif bir izlenimle tavsiye edilesidir.