şükela:  tümü | bugün
379 entry daha
  • apaciler dizi cekmis.

hakkindaki basligi gorunce, neymis ki bu diye bakip, agir husrana ugradigim dizi.. 3 bolum dayanabildim, izledigim seyin, sigligina. simdi etrafta bir suru mal goruyorsunuz ya sokakta, konusmayi oturmayi kalkmayi bilmeyen, erkekligin, adamligin, delikanliligin ne olduguna dair zerre fikri olmayip, onu patlattik, kariyi sole siktik, adami zopaladik diye konusan mallar var ya, iste hepsi bu dizide. bi nevi adana merkez, patliyor herkes denen garabetin, dizi olarak vucut bulmus hali.

bak, hic dizinin kalitesine, az butceyle neler basardiklarina vs girmiyorum.. skimde degil cunku.. onune geleni soyan, kafasina gore adam secip sisleyen tiplerin, sonrasinda "deliganli adam eroin icer mi leaan" diye eroin satanlara savas acmasindan tut da, "ergeg adam gari parasi yer mi lan" diye goy goy yapmalari filan zaten 3 assa 5 yukari nasil bi kafanin dizisi oldugunu ortaya koyuyor..

yani sunu izleyip, ordaki tiplerle bi sekilde bir empati bir bag kurabilen ve izleyen varsa da, bir baska agir apacidir.. dizideki tiplere bakiyorum, adamlar turkiyede nefret ettigim, cehaletin, suursuzlugun, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmanin, comarligin vucut bulmus halleri.. ben bu tipleri neden izliyim amk? ama dogru, ne de olsa artik yeni turkiyede, prim yapan, "sıkıntı yok" "kardesss" diye konusan akli evveller.. cok sevdiyseniz bu diziyi, kasmayin, gidin herhangi bir nargile kafeye, bunlarin alayini bulursunuz orda..

elin gotu boklu yankesicilik yapan sokak itleri, 3 bolumde adalet savascisi oldular amk.. asdasdadsa..

mafya dizisi ot bok diye yere goge sigdiramadiginiz ve bununla kiyasladiginiz o yabanci dizilerin hicbirinde, bole bos beles karakterler yok malesef. adamlar soyguncu da olsa, katil de olsa bi sekilde sempati kurabiliyorsun izlerken..

hepsini gectim, madem daha yerel olsun dediniz, hic mi tatar ramazan izlemediniz amk? birak tatar ramazani, 70ler 80ler de cekilen butun o dandik mafyali turk filmleri bile bu ayrimin farkindaydi.

gotum gibi dizi..
  • blutv ' ye geçmiş dizidir. ilk iki sezon kısıtlı bütçe ve imkanlarla gayet güzel ve gerçekçi bir dizi çekmişlerdir. bakmayın siz bok atanlara. hayatın, türkiye'nin, adana'nın gerçekliğini neredeyse birebir yansıtmaktadırlar. 'neredeyse' diyorum çünkü bence uyuşturucuya karşı verdikleri savaş bu dizinin gerçeklçiliğini baltalayan tarafı. o kadar pislik içine batmış, çerez yer gibi adam öldüren, hırsızlık yapan bu insanlar uyuşturucuya karşı mücadele etmezler ama mafya dizi ve filmlerinde nedense böyle bir şey var. en kalitelisinden (the godfather) en kötüsüne kadar geçerli. illegal ne varsa yapabilirsin ama uyuşturucuya karşı olmalısın.
12 entry daha