614 entry daha
  • 3. sezon son bölümünü daha izlememiş olmakla birlikte, 3. sezonu olmuş dedirten dizidir.en büyük sebebi şiddeti yüceltmemesi.neredeyse her bölümde karakterlerin bazılarından bir kere bu dünyaya girdikleri ve artık isteselerde çıkamayacaklarını ifade eden cümleler duyuluyor ve burunlarının boktan kurtulmadığı mesajı veriliyor.bu mesajda dozunda veriliyor körün gözüne parmak misali değil.önerilerim;
    --- spoiler ---

-doktor ile savaşın ilişkisini ya çok daha iyi kurgulayıp diziye yedirin ya da mümkünse kaldırın abiler.zira diziye artı değer katmıyor.götürüsü çok olabilir ilerki dönemlerde.lütfen dikkat!!
    -bir yazarımızın da belirttiği gibi daha çok yeme içmeli görüntüler istiyoruz
    -operasyonu yürüten genç polisler (uzun saçlı hariç) aslında çokta eğreti durmamışlar.ama yaşlı olan polis gerçekçi olmamış.yan rolleri daha iyi kurgulayalım.savaş özgür, cio ve ekibi kimyası zaten tuttu sahneleri çok iyi götürüyorlar.dizi kan kaybederse yan rollerin plansızlığı ve üstünkörü geçilmesinden kaybedecek.lütfen dikkat!!
    -karakterlerin çocukluklarını gösteren flashbackler çok iyi olmuş ancak her bölüm flashback-jenerik-dizi sırası biraz monotonluk hissi yaratıyor.dizinin içine yedirilebilir belki flashbackler.aynı şekilde jenerikte hep aynı zamanda olmak zorunda değil.mesela (bkz: fargo)'da jenerik hep farklı zamanlarda olurdu, her bölümün kurgusu başlı başına farklıydı ve bu çok sevdiğim bir özelliğiydi fargonun.o monotonluk hissini dizi izliyorum hissini engelleyip, işte şu anda yönetmenin yarattığı dünyadayım hissine katkıda bulunduğunu düşünüyorum.

--- spoiler ---
  • etrafımdaki bir çok kişiden duyduktan sonra çekilmiş tüm bölümlerini 3 günde bitirdiğim dizi.

beni rahatsız eden tek bir şey var o sa savaş'ın minik bir oktay kaynarca tiplemesi yapmış olması. zaten oktay kaynarca senelerce bir mafya rolü yaptığını zannediyor, bir de savaş gelip onu taklit ediyor ..

bunun dışında sapına kadar beğendiğim dizidir
  • bana kurgusuylatanrı kenti hatırlatan başarılı bir dizi.
1427 entry daha
hesabın var mı? giriş yap