şükela:  tümü | bugün
870 entry daha
 • cihat ilk zamanlarda sempatik, derdi olan delikanlı biriyken 4. sezonda uday hüseyin e döndü amk.
  ayrıca özgür de görece derinliği olan bir karakterken figürana döndü
 • --- spoiler ---

  78875458 burda cengiz'i sezon finalinde indirirler demiştim fakat adam 1 bölüm sonra indirildi tam gaz devam diğer bölümlere nazaran fazla vurdu kırdı yoktu ama bölüm itibariyle güzeldi içimizin yağlarını eritti.
  --- spoiler ---
 • 4. sezonun 6. bölümü,* iki dakika yirmi saniyelik, mükemmel bir outro ile sonlanmaktadır. görsel ve işitsel bir ziyafettir.
 • --- spoiler ---

  cengiz mevzusunda cam silici olan eleman diziye kendi getirmiş malzemeleri herhalde, kaçarken motorun üstüne binince bile bırakmadı elinden o gerkesiz malzemeler. adam vuruyosun lan, camsil derdi nedir. hadi parmak izi kalmasın diye yapıyosan, trafiktesin zaten biton mobese kamerası var e o zaman kafanda maske nerede ?
  --- spoiler ---
 • 4. sezon dizinin en güzel sezonu olmaya doğru emin adımlarla ilerleyen enfes dizi. sons of anarchy, breaking bad, the wire gibi bütün kalburüstü amerikan dizilerini izledim. türkiye'de de sıfır bir dışında hiçbir dizi izlemeyen biri olarak savunma zorunluluğu hissettim.
  öncelikle şu kötü örnek klişesinden kurtulmamız lazım. ağızlara sakız yapmış cak cak çiğniyor herkes. buna savunanlara göre hiçbir şekilde suç öğesi barındıran hiçbir yapımın olmaması gerekiyor. 24 saat herkes kamu spotu izlesin. bunun dışındaki bütün programlar yasaklansın. adana suç oranının en yüksek olduğu illerden biriyken adam gelmiş adana gençlerini suça özendiriyor diye. yazar çok güzel anlatmış sanki daha önceden adana gençleri vals ve bale yapıyorlardı da şimdi suç işlemeye başladılar. sıfır bir gerçekleri kendilerine göre kurgulayarak anlatıyor. kurtlar vadisi gibi kahramanlar ortaya çıkarmıyor ya da ülkeyi kurtarmaya çalışmıyor. kurşunu yiyen nalları dikiyor ya da yaralanıp sakat kalıyor. bir iki istisnası var ki bunlar da bir sanat yapımında olması gerekenlerdir. o yüzden kurtlar vadisi benzetmesi yapanlar siktirsin gitsinler. küfür eleştirilmiş. bu küfürleri sokağa çıktığında herhangi bir muhabbette görebilirsin. ülkenin her yerinde küfür var ve bu ekip sokağın ağzını kullandığı için de küfürleri elbette kullanacaktır. bu adamlar tdk'de çalışmıyor ki küfürsüz konuşsunlar. son olarak izlemediğini söyleyip eleştirenlere bir çift sözüm var: siz nasıl kafalarsınız böyle? izlemediğini söyleyip eleştirmek kötülemek nedir allah aşkına? neden art niyetli ve mal olduğunuzu direkt söylemiyorsunuz da bu şekilde ima ediyorsunuz?
  son not: harika devam eden adana dizisi. aynen devam kardeş.
 • nerede saçma sapan dizi oyunculuk var, nerede sokak ağzı var, nerede mafyacılık var maşallah hemen bir numaranız oluyor.
 • adi sifir bir, kendisi on numara olan dizi. mafya dizisi, cahil cuhela dizisi, siddete ozendiriyor diye elestirenlere en sevdikleri filmi sorsan (bkz: the godfather), (bkz: scarface) falan derler ha... onlar da mafya kardes. onlar da cok pis ozendiriyor... onlari da izlemeyek o zaman... siktigimin ikiyuzluleri sizi...
 • dizinin hayranı olan ve nicki ağır uyuşturucu maddelere gönderme yapan müptezeller tarafından, eleştiri yapanlara küfürler edilmesine vesile olan dizi.

  bu şahıslar, bir şeylerin etkilerini ortaya koyarak eleştiri yapanların hayatlarında sadece imdb ilk 100 filmi izlediğini sanıyorlar. kitle ortada. seviye ortada.

  ayrıca, kimse "sanki önceden adanalılar vals yapıyordu" saçmalıklarına girmeye tenezzül etmesin. önceden de kanalda at sürüyorduk, şimdi de kanalda at sürüyoruz. önceden de suç haberi bile olsa sağ üstte adana yazısını gördüğünüzde seviniyordunuz, şimdi de seviniyorsunuz. sizin kafanızdakiler şimdi los adanas, adanacity sayfalarında yönetici olup yüzbinlerce insana farkında olmadan iğrenç bir propaganda yapıyor, veya bunu meşrulaştırıyor. daha önce vals yapılmıyorduysa da bu, zihniyeti böyle çalışanların suçudur. belediyelere vals kursu açmak istediğini söyledin de belediyeler yok mu dedi? 2 tane merkez ilçen sosyal demokrat. belediye binalarının yeri de belli. buyur sen başla. ben de son kez belirteyim çukurovalılığın saolsun:

  dizi yola muhteşem bir azimle başlayarak giderek profesyonelleşmiş, sürükleyici bir hikayeye, muhteşem sahnelere sahip bir yapım. bilinçli olarak izlendiği vakit verdiği keyif, yüzde bıraktığı gülümseme paha biçilemez. ancak dizinin artık ülke çapında duyulmuş ve çocuklar tarafından da örnek alınmaya başlanmış olması, diziyi yapan kardeşlerimizin -ki bir kısmını tanıyorum, gayet yetenekli ve ortalama üstü bilince sahip insanlar- biraz daha bilinçli davranması gerekliliğini doğurmuştur. olay bu. vals değil :d
 • --- s04e06spoiler ---

  cengiz'i yeme eylemi, hatunlar vasıtası ile mi oldu? (mekan, zaman) o kısım tam anlaşılamadı. keşke o tip düzenleme, ayarlama vb. sahneleri de çekip izletseler daha güzel olurmuş. ben mi kaçırdım bilmiyorum.

  --- s04e06spoiler ---
266 entry daha