şükela:  tümü | bugün
1801 entry daha
  • cihat denen kazmayı dizi finaline kadar oynatma istikrari beni rahatsız etti.
    herkes öldü o hala şivesiyle ortamlarda sağa sola kükrüyor.
    rahatsız edici.
    savaş desen lider olmak için inandırıcı tipi yok. görünüş önemli.
    gökhan favori karakterim, yancıları harika kafa insanlar.
    cihat gitsin, ne dizi ne film o şiveyle çekilmez..yazarken daraldım. git.
  • normalde finalde hepsi ölecek diye tahmin ediyordum çünkü dizide devamlı "su testisi su yolunda kırılır" mesajı var. her bölümde tam düşman öldü derken hepte sevilen karakterlerden kayıplar vererek buruk finaller yaptılar. kalanların yaşaması da dizinin devam etmesi içindi, şimdi hazır final yapıyorken hepsini öldürelim diyecekler diye düşünüyordum fakat sinema filmi haberi işleri değiştirdi.

şimdi dizide ölme ihtimalini sesli olarak dile getiren 1-2 bölümde öldüğünü biliyoruz. düşmanların hepsi ölecek büyük ihtimalle ama serdar "ölmeyelim" dedi serdar'ın ilk 10 dakikada öleceği kesin diyebiliriz. zaten fragmanın başında var sadece kalan kısmında hep irfan ve gökhan var kaçma kovalama sahnelerinde.

fragmanın sonunda gökhan silahlı bir şekilde savaş'ı kovalıyor, savaş'ın elinde silah yok. alkol sahnesiyle o sahnedeki savaş'ın kıyafetleri aynı, yani gökhan'ın aldığı istihbarat muhtemelen doğru baskın veriyorlar kaldıkları yere ama bu hemen dizinin başlarında göreceğimiz bir sahne.

bu kadar olayların sonunda düşman tarafında gökhan-serdar-irfan üçlüsü, yardımcı olanlar ve oziler dahil herkes ölecek gibi. asıl konu savaşlar'ın tarafında kalan savaş, cihat, burak, cengo, berto, salih, mahmut karakterlerinden hangisinin ölmeyeceği.

savaş: normalde ölür derdim ama film olacağı için kesin hayatta kalacak ama ya hapiste ya da mahalleden uzaklaşmış olacak diye düşünüyorum.

cihat: bu dizi buruk final yapmasıyla meşhur o yüzden cihat'ın başında ağlayan savaş'ı görür gibiyim.

burak-cengo: bu ikiliye hiç bir şey olmaz, mahalleyi devralacaklar yine bu olaylardan sonra.

berto: dizinin en kral karakterlerinden ama hem arka plana atıldı hem de anafor'un ölümünden sonra deli gibi bir şey yaptı kendisini, sonunu hiç göremiyorum.

salih-mahmut: hapiste yine bir rolleri vardı ama dışarıda tamamen yancılar, çok fark etmez yoklukları.

hapiste kalanlar var birde, valla vedo falan neyse ama bilocan iyi ya o da sağlam kalsın isterim.

iki tanede mesajım var yapım ekibine:

- umarım bu bölüm 1 saatin üzerindedir, 40 dakika yetmez.
    - dizinin en iyi jenerik ve jenerik müziği 5. sezona ait.
  • bitiyor allah'ını sevdiğim..

sokağı ve cezaevini gerçeğe bu kadar yakın yansıtan bir dizi henüz yapılmadı. yaşayan hukuk kavramını benim diyen sosyologdan daha güzel anlattılar insanlara

ancak asıl önemli olan bir avuç gencin hiçbir ajansa/yapımcıya eyvallah etmeden, kimsenin önünde eğilip bükülmeden kendilerine bir yer edinmeleri oldu. neticede blutv onların ayağına geldi

bi de hayatımda ilk kez bi dizi sahnesinde boğazım düğümlenmişti burda karını öldürdüler ağla lan müzik filan ekleyip mahvetmişler orjinalini bulamadım
  • bazı arkadaşlar savaşın falan lider olma tipi yok diye eleştireler yapıyor görüyoruz , yahu kardeşim bu zaten bir mahalle dizisi gayri meşru nun olduğu. git bir mahalleye bir abiler var savaş yanlarında al pacino gibi kalır , çoğunun oyunculukla alakası bile yok mahalleden gerçekten koşturan kovalayan gençleri yanlarına alıp böyle bir iş çıkarıyorlar . ellerindeki imkanlara rağmen şuan ki piyasadaki bir çok tv dizisinden daha orjinal geliyor bana.
  • her güzel şey gibi bu da hayatımızdan çekip gidiyor.
    zerre miskal kimin emeği olmuşsa allah yolunu bahtını açık etsin.
    biz sevdik. eller de sevsin.

kadri beran, büyük yönetmen olacaksın demiyorum, benim diyen yönetmen senden ders alsın. büyük yönetmensin.

“adez’in yedıği yemeğ midesine dokundu”
  • sokağı ya da hapishaneyi gerçeğe yakın anlatmayan dizi. ilk başlarda belki gerçeğe yakındı ama sonradan sapıttı. peynir ekmek yer gibi adam ölüyor. ayda herhalde 20-30 kişi cinayetten gidiyor diziye göre. türkiye'de en çok cinayet istanbul'da işleniyor, orada bile cinayetten ölen kişi sayısı 1 senede 300'ü bulmaz. hapishanelerde de patır patır adam öldürülmüyor. dizideki gibi patır patır cinayetler olsa ne emniyet müdürü kalır ne vali ne bakan. 80 öncesi dönemde bu kadar adam ölmemiştir. bu kadar keleş çoğu terör örgütünde yoktur. diğer türk dizilerine kıyasla daha gerçekçi olabilir ama gerçeğe yakın falan değildir.
  • yapacağınız finali sikim, gidiyorum ben.
  • final yapmış adana dizisi.

ekibe ayrı ayrı çok teşekkür etmek lazım. ellerine sağlık yeni işlerini tekrarları izleyerek beklenecektir.
  • başıma bir şey gelmeyecekse benim beğendiğim final olmuştur efendim.
  • bence cok guzel final bolum oldu. herhangi bir sey yazip spoiler vermeyecegim ama ben begendim. guzel bitirdiler. vay amk demekten kendimi alamiyorum.
    hepsini ayri ayri cok seviyorum ulan.
142 entry daha