şükela:  tümü | bugün
  • üzerine birde ulusal kanallarda reklamının yayınlanması ile tuhaflık hat safhada yaşanmaktadır.
    adana'nın bağrından (bkz: kurttepe) kopup gelmiş biri olarak yaşadığım sıkıntıyı belirtme gereksinimi duydum..
    ilk olarak (bkz: leyla ile mecnun) gibi bir diziyi abuk subuk nedenler belirterek,bitmesine sebep olan hükümet ve medyanın,böyle bir rezaleti görmezden gelmesi benim için tesadüf değil tabiki.
    hem ne demişti birileri?
    bu ülkede hiçbir başarı cezasız kalmaz!
    uyuşturucu,kavga,silah,cinayet gibi dehşete düşüren olaylarla bezenmiş bu saçmalığın,özellikle başta yaşadığım yer olan adana ve türkiye genelinde oluşturduğu hayran kitlesi üzerindeki etkilerini gördükten sonra,bu ülkeye olan inancımı biraz daha kaybettiğimi belirtmek istiyorum.
    biz muz cumhuriyeti filan da değiliz.
    bitmişiz biz.
  • bu ülkede rüşvet ve hırsızlık meşru görülürken, şiddet ve hakaret (bkz: meşru) olmuşken, kabadayılık ve serserilik prim yaparken, ucuzluk ve varoşluk övülürken bu dizi yayından kalkmaz. tam tersine reklamları artar, hayranları artar. gir bak dizinin başlığına böyle ucuz ve varoş bir diziyi ağzından salyalar akıtarak öven bir sürü sözlük yazarı göreceksin.

bu ülkede derdini anlatmak ayrı bir dert. bu ülkede hakkını aramak ayrı bir zulüm. bu ülkede birey olmak ayrı bir işkence. bu ülkede insan gibi yaşamak istemek haram.

bu ülke sporu futbol, siyaseti adam kayırma ve hırsızlık, dini riyâ ve kul hakkı yemek olanların ülkesi. bu ülkede aklı başında insana yer yok.

bu ülkenin en büyük belası futbol-siyaset-din üçgeni ne zaman ki kırılır, belki o zaman bu ülke adam olmaya başlar.