şükela:  tümü | bugün
  • az önce tesadüfen rastladığım bir youtube videosunda gördüğüm olay.

videonun linki şu:

https://www.youtube.com/watch?v=sovhqjuzivm

adam sıfır aldığı bmw'de 4 ayrı hasar tespit etmiş ve borusan ile kosifler'e dava açmış.

davada bu firmaların savunmaları çok ilginç.

adamlar, "aldığınız arabadaki görünmez ayıpları 8 gün içinde bildirmezseniz kabul etmiş sayılırsınız" falan demişler.

bence sıfır bmw alan varsa arabalarını bir ekspertize soksun.
  • bir çok rezalet başlığından daha rezil bir durum kesinlikle türkiye’de işini sağlam yapan herhangi bir firmanın olamadığının göstergesidir. rezalet puanım 10/10
  • rezalet gibi rezalettir.

lakin burada rezalet olan aracın hasarlanmış olması değil, bunun kişiden gizlenmesi, kişinin bunu ortaya çıkardığı noktada da ''olur öyle şeyler, zaten değerini de düşürmüyor boşver sen'' diye balık haline kedi azıtır gibi müşteriyi azıtmakya kalkmaktır.

kardeşim aracını tırdan indirirken, veya serviste yanaştırırken vurduysan, sürttüysen veya bir sebepten boyattıysan, (ki olur öyle şeyler insanlık hali) bu her türlü kendini belli eden bir şeydir, bunu gizleyebileceğini sanmak enayilik, gizlemeye çalışmak da başlı başına köylü kurnazlığıdır bu bir.

bir hatan olduysa ve büyük firmayım diyorsan, delikanlı gibi arkasında duracaksın. diyeceksin ki kardeşim sen benim müşterimsin, baştacımsın, bak bu araçta böyle böyle bir durum var, buna mukabil ben sana aracın fiyatında indirim yapıyorum ya da atıyorum ücretsiz servis bakımı sunuyorum ya da işte şu şu donanımı sana ücretsiz olarak sunuyorum falan gibi bir jest yaparsın, müşteri de bunu bu şartla kabul ediyorsa helalleşir gidersin, etmiyorsa da boyasızını verirsin.

ama arabayı boyatıp, bunu hiç çaktırmadan müşteriye kaktırmak, yakayı ele verince de saçma sapan savunmalarla kıvırtmak düpe düz sahtekarlıktır.

geçmiş olsun.
  • sifir arabaya alici tarafindan expertiz yaptirilmasi garip birsey degil artik. almadan once bayi ile anlasip, boya kalinligini vs cesitli testlerle aracinizin gercekten temiz olup olmadigini anlayin. tuketici hakkini hice sayan ticari duzende kazik yememek icin en cok sorumluluk size dusuyor.
  • 0 araba ve 2. el araba almaya güven kalmamış türkiye’de insanları alternatif yöntemler bulmaya iten durum.

ne yapalım lan biz mi üretelim arabayı?????