şükela:  tümü | bugün soru sor
  • benim için kampanya şu şekil ilerlemekte: sıfır araba 'alamıyorum'.
  • 10 sene önce: fulleyelim
    5 sene önce: 150 liralık lütfen
    3 sene önce: ben zaten hep 50 liralık alırdım, 50 olsun
    geçen sene: minimum ne kadar alabiliyoruz? -25 +tamam alalım
    bu sene: pompayı sok çıkar usta, bana değil lan arabaya!
  • 2008 kışında ingiltere'de fahiş zam gelmişti petrole ve ertesi gün halk özel araçları yerine toplu taşımayı tercih etmişti. işin ilginç tarafı kimse boykot ediyoruz dememesine rağmen oldu bu protesto. aynı günün akşamı tony blair zamın makul oranda artmadığını söyleyip petrol şirketlerine baskı yapacağız diyerek zamları geri çektirmişti.

bizde birisi böyle bir hareket talep etmişti twitter üzerinden ve kendisi vatan hainliğiyle suçlanmıştı.
  • 2 ay önce bisiklet alarak katıldığım kampanya. ayrıca oh be vücudum şöyle bir kendine geldi.
    sadece arkadaşlarla dışarı çıkmak için kullanıyorum. o da haftada 1 kez. zaten güzel alanyam da ihtiyacım da yok. güzel güzel bisiklet yollarımız var.

ayrıca şunu da belirteyim sadece benzin araba vs olarak protesto etmekle kalmayalım.diğer tüketim mallarında da fahiş vergiler mevcut. biraz daha az tüketelim derim.

benim yaptıklarım:

- aracımı haftada 1 kez kullanıyorum.
    -evde bira yapımını öğreniyorum. (burası da büyük kalem)
    -evimin balkonuna çeşitli fidanlar diktim ve sonuçlara göre sayılarını artıracağım.
    -tekelden sigara almak yerine tütüm sarmayı öğrendim.
    -ders kitaplarımı ve okuyacağım kitapları ikinci el alıyorum.
    -bilgisayar parçalarını alacağım zaman öncelikle ikinci el temiz bulmaya çalışıyorum.

aklıma gelenler bunlar.
  • haklı ve yerinde bir kampanya ve protestodur. sıfır araba alırken zaten bir akp'li bakana veya vekile de araba almış oluyorsunuz - ne gerek var?
  • mümkün olduğunca toplu taşıma kullanalım.mesela;vapur sefasının verdiği zevki hiç bir araba veremez.çevre kirliliğini azaltmış oluruz.bu doğa hepimizin.
  • doğru yönde ama eksik kampanya. satın gitsin o arabaları. otomobilsiz yaşam hiç de düşündüğünüz kadar zor değil. yürüyün, toplu taşıma kullanın, bisiklete binin.
    imza: 40 yaşında, hiç arabası olmamış bir bisiklet sevdalısı.
    (bkz: arabadan in bisiklete bin)
  • arabamı satarak, hiç araba almayarak da destek olacağım kampanya.
    (bkz: bisiklet)