şükela:  tümü | bugün
  • sıfır otomobil almak isteyenleri çileden çıkaran tiptir.

50-60 bin tl bütçe belirlersiniz. siz seat ibiza gibi mütevazı hatchback araçlara bakarken bu tip gelir, "sıfır seat alacağıma gider ikinci el volkswagen alırım" der.

70-80 bin tl bandındasınızdır. işin içine hyundai, renault, citroen, opel, hatta ucundan volkswagen gibi markalar girer. bu tip yine çıkar "sıfır volkswagen alacağıma gider ikinci el bmw, mercedes, volvo alırım" der.

120 bin tl'ye kadar çıkma şansınız vardır. 4-5 kişilik bir aileniz vardır ve geniş olsun diye suv araç almak istersiniz. siz daha uygun olduğu için kia, hyundai, honda gibi uzak doğu markalarının araçlarını incelerken, bu tip yine peşinizi bırakmaz. "o kadar parayı hyundai tucson'a verip ne yapacaksın, ikinci el audi q5 alsana" der.

bu böyle gider. dünya üzerindeki en lüks, en pahalı arabayı alacak paranız olsa bile bu tip çıkıp "sıfır maserati alacağıma gider ikinci el gulfstream alırım" diyebilir, şaşırmayın. çünkü bu tip gösteriş meraklısıdır. gücünün yettiği, sorunsuz, tertemiz, sıfır clio'nun her türlü donanımını, döşemesini, rengini belirlemek, ilk sahibi olmak varken; başkasının osura osura yüz binlerce kilometre yaptığı (kilometresi orijinaldir, yersen), koltuklarında sigara yanıkları olan, "servis şişirmesi yüzünden" ağır hasar kayıtlı, keyfe keder komple boyali mercedes'inin sorunlarıyla uğraşır. çünkü o mercedes'tir. renault ne amk'dır.

sıfır araba alabilecek paralara çıkabiliyorsanız, gidin sıfır araba alın. bu tiplere kulak asmayın.
  • ikinci ele o parayı vereceğime hasarlısını alırım..
  • merhaba,
    aracım cok temiz olup 7. sahibiyim. benden önceki sahipleri tarafından anadolunun çeşitli şehirlerinde ticari taksi olarak kullanılmış. ancak bende olduğu zamanda hiçbir masraftan kaçmadım. ön konsol ve arka konsol üzeri çinden getirilen sahte ama gerçek görünümlü tavşan kürkü ile kaplandı. koltuklar sigara yanıklarından dolayı sanayideki en ucuz replika kırmızı deriyle kaplandı.

tüm işlemleri bostancı oto sanayide haydar usta tarafından özenle ve sevgiyle yapıldı. 3. sandık motoru ellerimle ve levyeyle ben açtım. hatta o ara bizim yeğen evleniyordu boş sandığı ona çeyiz sandığı olarak verdim.

aracın rengi şeker pembe olup hello kitty çıkartmaları ile süslenmiştir. renk değişikliği ruhsata işli değildir ancak durduran polisler yaşını başını almış adamsın ne işin var çizgi film karakterleriyle diye ceza yazmadan gülüp geçiyorlar.

neyse uzun lafın kısası sokakta parmakla gösterilen bir araçtır. dosta gidecek araçtır. tramer kaydında eski plakalara ait hasar çıkıyor ama önemsiz. aracın şasi, podya ve direklerinde doğrultma olup eskisinden de sağlam oldu. sonuçta 99 depreminden sonra da bazı binalara güçlendirme yapılmıştı.

ikinci el araç düşünenlerin kaçırmaması gereken kup10 araçtır.
  • en azindan matematiksel olarak olabilecek bir ihtimalden bahseden tiptir.

asil sinir bozucu olan "ona o parayi vereceğine 5-10 bin daha koy x al" diyen tiptir. lan lavuk! 5-10 bin daha olsa gider onu alirim zaten
  • benim gibi ikinci el arabadan hiç anlamayan dolayısıyla da kazığın en hasını yemeğe aday olanlar tarafından asla siklenmemesi gereken lüzumsuz tiplerdir.

ben mekanik değilim, tamirci değilim, servis ustası değilim, galerici değilim. on takla atmış arabayı, kilometresi üç kere sıfırlanmış molozu bana hasarsız, kazasız diye sokuşturmak dünyanın en kolay işi. ne diye bu riske gireyim ?
    bu ülkede insanlara güvenmek, sözlerine inanmak ne yazık ki artık mümkün değil. ahlaksızlığın bu boyutta olduğu bir ülkede, herkesin herkesi (dolayısıyla aslında kendini) ayakta sikmeğe çalıştığı bir toplulukta yukarda saydığım ve benim sahip olmadığım özelliklere sahip biri değilseniz ve buna rağmen ikinci el araba alacak kadar salaksanız. buyrun sizi tutmayalım.
  • bu tipi alacağıma gider "yok hacı az yaksın, ayağımı yerden kessin yeter" diyeni alırım.