şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
3013 entry daha
  • on üç sene boyunca günde bir paket içerken bir anda bıraktığım, fakat altı ay sonra tekrar başladığım, çok geçmeden bir sene sonra tekrar bıraktığım ve yedi senedir içmediğim sözde insanın efkarını dağıtan, kafa açan tütün çubuğu.

halbuki sabah kalkıldığında insanın moralini sikip atmak, yaşam enerjisini tüketmek gibi bir özelliği vardır.

üstelik bir bağımlı olarak arada bir çıkartıp onu tüketmek zorunda olmanın absürd görüntüsüne ne demeli? şu devirde böylesine zararlı bir maddeye bağımlı olma durumu artık cidden garip görünüyor. bırakmamın nedeni sağlık endişesi, bağımlılığın dışarıdan garip görünmesi değil di aslında. her gün bir halta yaramayan aksina zararlı bir şeye para veriyor olmak salakça gelmeye başlamıştı ve aslında günde 5 liradan ayda 150 lirayı havaya üfürmek...

şimdi dışarıdan bakınca sigara içmiş olmak bile o kadar absürd görünüyor ki. sanki o zamanlar kifayetsiz, iradesiz bir bağımlıymışım.

etraftakiler içtiğinde bir şey değil de, içmeyen bir toplulukta sen malını alıyorsun, ucunu yakıyorsun ve köşede kafayı buluyorsun. meczupluk lan, başka bir şey değil.

elbette geri kalmış toplumlarda yoğun tüketildiğinden göze batmıyor, norm muamelesi görüyor. ama bildiğin kekoluk, ilkellik.
  • uzun yıllar içtim. içtiğim dönem paso zam gelirdi. o kadar dolar falan yükselmesine rağmen ben bırakalı zam gelmedi henüz.
  • benim için keyiftir.

bağımlılığın nasıl bir şey olduğunu merak ediyordum.yaklaşık 1.5 yıldır düzenli olarak haftada 1 paket içiyorum. günde 3 dal gibi. sabah,öğle,akşam. bağımlı oldum mu bilmiyorum, bazen hiç içmediğim günler de oluyor.aslında abur cubur gibi. bazen canım çekiyor bazen nefret ediyorum.
7 entry daha