şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
3029 entry daha
  • uzun süre içmeyince öksürük tutturan. misal son 3 buçuk saattir içmiyorum ve öksürük krizine girdim. şimdi öksürüğü kesmek için içeceğim mesela.
    kötü örnek, beni ciddiye almayın.
  • insanların üzerine para vererek kendini zehirlediği saçma sapan şey hayır anlamıyorum bi insan hem kendini zehirleyip üstüne bide neden para verir neden yani 24 yaşındayım bu yaşıma kadar ağzıma tütün ve tütün ürünü sürmedim sürmem de .
  • birakali bir ayi gecti garip ama icesim gelmiyor hic. sanirim biraktiktan sonra o büyüyü bozmak, kendinize verdiginiz sozden geri donmek istemiyorsunuz. bir de oyle azaltarak birakmak diye bir sey yok bence sadece gercekten istemek var. gercekten isteyince birakiyorsunuz eger istediginizi dusunuyor ancak hala iciyorsaniz gunde yaklasik iki paket icen ve bunu senelerce yapan biri olarak soyluyorum ki; hayir gercekten istemiyorsunuz. ıstediginiz anda birakacaksiniz emin olun.
  • ilk paketimi babam almıştı, 6 yaşında. evet gidip babama da sorabilirsiniz doğru söylüyorum. o sıralar lojmanda oturuyoruz. girişinde bir market var. önünden geçip içeri girecekken utana sıkıla baba eğilir misin, kulağına bir şey diyeceğim dedim. babam da eğildi ve bana sigara alır mısın dedim. o da içeri girip almıştı. baya bir süre lojman içerisinde cebimde sigarayla dolaştım, evin içinde de annemin ablamın yanında içtiğimi hatırlıyorum. içime çekmezdim ama üfleyip ucundaki alevi kuvvetlendirirdim. yıllar önce, üniversite çağımdayken babama sordum. baba dedim niye aldın? aklında kalır da ileride sigaraya başlama ihtiyacı duyarsın diye dedi. güzel düşünmüş babam ama sigaraya başlamama engel olamadı ne yazık ki. bu arada ilk sigaramı 5 yaşında içmiştim, teyzemin kocası -eniştem- ile birlikte. sigaraya da 17 yaşında lise bitmesine son birkaç ay kala başladım.
  • bazen çok sevdiğim bir tatlıyı sınırsızca tüketmek isterim, yani bağımlılık hissini farklı yollarla deneyimliyorum, o yüzden kullananları kınayamadığım ucubedir. umarım herkes bir gün bırakabilir.
  • bırakmak için motive olayım diye geldiğim güzellemeler yüzünden bir tane yaktığım başlık.
  • bulaşmadığımdır.

fakat o kadar çok müridi var ki bulaşmasan da bir şekilde ondan payına düşeni alıyorsun.

rica ediyorum bırakın artık şu meredi. size de yazık bize de. kapı önlerinde, otobüs kuyruklarında hatta mekanların kapalı alanlarında her yerde içiyorsunuz. yasaklardan ötürü ikinci sınıf vatandaş olduk diyorsunuz ama ben burda bi ikinci sınıf olma hali göremiyorum. yolunuzu bir şekilde buluyor üstüne bir de sizi uyarınca bizi linç ediyorsunuz. neymiş efendim burda da mı içmeyecekmişiz de bilmem ne. yıllarca her yerde içiyordunuz ama bir kere de bari burda içmeyelim rahatsızlık vermeyelim dediğiniz bir yer olmadı.

kısaca sigara birçok kişinin içindeki bencilliğin en açık göstergelerinden biridir.
4 entry daha