şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
3036 entry daha
  • baya baya bıraktığım şey.

arada özlüyorum, keşke ilk günlerimiz gibi ucuz, içtiğimde zevk veren şekilde kalabilseydin. ama sen de ben de değiştik, ikimizin de beklentileri başka yöne gitti. evet biliyorum, aramızda bir sevgi problemi yok. ama birbirimize iyi gelmiyoruz, bilmiyorum ben sana veriyor muyum ama, sen kesinlikle bana zarar veriyorsun... özlüyorum evet, yağmurlu havalarda, sokakta boş boş yürürken, güzel bir çay demlenmişken, arka planda blues çalarken. arıyorum seni gene, elim gidiyor ceplerime. ama hayır, bir daha biraraya gelemeyiz...
  • 10 gündür içmeyi bıraktığım merettir. hedef olarak koyduğum 1. haftadan sonraki 3. haftaya doğru ilerleme kaydediliyor.

aslında çok içmeyen, olayın başındaki kişiler için sigara başkası tarafından yakında içilmedikçe pek akla gelen arzulanan bir şey değil. yine bu kişiler için sigaranın zaten fiziksel bağımlılığı yok denecek kadar az, olay tamamen psikolojik bağımlılık. sosyal ortamınızda çok içiliyorsa bırakırken içmek istediğiniz o anlar biraz zor oluyor gerçekten ama iradenizle verdiğiniz savaşın sizi tatmin eden eğlendiren bir yanı oluyor.

süreç içerisinde burayı editleyeceğim, umarım 3. haftayı görürürüm.
  • kullananlarının %80'nini -kullanmayı yıllar önce bıraksa dahi- akciğer kanseriyle tanıştıran, kalan %20'sinin koah ile hayatını zehir eden, halen kullanmakta olanların da yaşam kalitesini düşüren tütün ürünüdür.

babam 30 yıl içti, 10 yıl önce bırakmıştı. şuan hem akciğer kanseri, hem de koah başlangıcı var. 4 kür kemoterapi aldı tık yok, neyse ki tümör hücresi büyük olan cinsindenmiş hızlı büyümüyor. koah ayrı bir sıkıntı, geçmiyor da.

içmeyin şu mereti kardeşim!
  • 9 sene önce bırakmıştım. geçen ay haftada 2 -3 tane içerek tekrar hayatıma buyur ettim. sonra geçen haftadan itibaren günde max. 3 oldu. en sonunda 5'i buldu.

ve perşembe 23:00 bıçak gibi kestim attım.

"senin ucun dumanlı, benimse kafam; ama seninle olmuyor be gülüm" dedim içimden en son elimden bitik izmariti atarken. ne ağzımda tat bırakmıştı, ne de yüzerken nefes. sigara da aşk gibi tadı başka, cefası ise bambaşka. bak 47 saat oldu, hala dudaklarımda kaldı hasretinin izi.

edit: 119 saat sonra tekrar başladım.