şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sigaranın bırakılmayacagını sadece bir süre ara verilecegini anlatan cümle bu süre kisiden kisiye gore degisiklik gosterebilir...
  • -- yoksa sigarayi mi biraktin erdener abi ilahi s..
    ++ sigara birakilmaz sadece ara verilir

(bkz: karizmatik cevaplar)
  • 10-15 yıl içmeyip tekrar içmeye başlayan bir çok kişi görünce "gerçekten doğruymuş" diyor insan. sakin, sessiz, stressiz bir dünyada yaşasak çok güzel bırakılır bu meret belki de; olmuyor, olamıyor işte. bırakmayan biz değiliz, bıraktırmayan hayat.
  • sigara bırakma olayına hiç yanaşmamaya neden olan öğüt.
  • günde 1 paket sigara içiyorsanız her gün 24 kez sigarayı bıraktığınız anlamına gelebilir.

(bkz: iki sigara arasındaki zaman dilimi)
    (bkz: dünyanın en yüzeysel adamı)
  • sigaranin zevkini hayatinda bir kez olsun tatmis insanin sigarayi biraktiginda tekrar baslama ihtimalinin yuksek olmasindan kaynaklanir.
  • bu düsturdan hareketle yola çıktım ve yaklaşık olarak sigarayı bırakışımın 40. günü, daha ne kadar ara veririm bilemem ama bildiğim bir gerçek var; sigara bırakılmaz harbiden ara verilir.

şöyle düşünürsek olayı daha iyi kavrayabiliriz,

ilk günkü gibi taze olan eski sevgili bir kenarda duruyor ve sizin ona uzanmanızı bekliyor. her şey tamamen sizin elinizde, ya uzanıp o aşkı ve tutkuyu yaşarsınız ya da her defasında çaresizce iç geçirip ona bakarsınız. zamanla buna da alışıyorsunuz ama hep o ince çizgi üzerinde kalıyorsunuz, umarım bıraktıktan sonra o ince çizgiyi hiç geçmezsiniz.

sigaranın aslında bırakılmayacak bir şey olduğunu öğrendiğiniz an sigarayı bıraktınız demektir. bu bilince ulaştığınız an sigaraya tekrar başlasanız bile rahatlıkla yeniden bırakabilirsiniz. bıraktıktan sonra da öyle kolay kolay sigara içmezsiniz, çok zor durumlar bile buna dahil. ancak keyiften yeniden başlarsınız.
  • yıl öss'ye gireceğim yıl. lise sonda sigaraya başlamışım zaten. neyse lan, ben bu zıkkımı içmeyi seviyorum.
    dedim sigara şimdi beyne oksijen gidişini azaltıyordur, sınavda güzel bi yer tutturamazsam suçu sigaraya atarım. o azapla bir daha da içemem. derken sınava 2 hafta kala oruç tutar gibi sigarayı bıraktım.

işte geleceğe yönelik tek yatırımım bu oldu sözlükçüler. bi bok varmış gibi, sevgiline kavuşmak için sanki ayrı kalmaya biraz dayanman gerekiyomuş gibi amk. sigara olum altı üstü. içme.

al 6 yıl olmuş içeli. hırıl hırıl geziyorum lezzet devesi sağolsun.
  • hakkının verilesi sözdür.
  • 9 aydır içmiyorum, ben bile ara verdiğimi düşünüyorum, yeryüzünden yok edilmesi mümkün olmayan meret, bunu bulamazsan eşek boku sarar içersin o derece pis bir alışkanlık. umarım tekrar dönmem.