şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu tabi cesaret kırıcı bir başlık..

  geçtiğimiz haziran’da bıraktım, gayet iyi gidiyor..

  dün bir iş için dışarıdayım, geç gidebilmiştim zaten, bir ara sucak mı oldu ne sohbet yavaşlayınca canım açık havaya çıkmak istedi..

  dışarı çıkınca 2 tane sayın abi gördüm sigara içmeye çıkmışlar; ellerinde görünce o an farkettim canım sigara istiyor ve galiba o yüzden dışarıdayım.. düşündüm, abilerin yaşı var, babacan tipler, bir tane istesem kesin verirlerdi..

  derin bir nefes aldım, elimdekinden bir yudum aldım, içeri girdim, sonra yol ve ev..

  sabah uyandım bir şey yok, şu saat oldu bir şey yok.. böyle bir atak yaşadım..

  alıp içsem, belki şu anda elimde sigara vardı..

  böyle şeyler yaşayınca hatırlamak lazım, canınız sigara istediği zaman o isteği öldürmek içerek değil içmeyerek mümkündür..
 • 1987 - 2010 arası günde en az 1 paket içmiş ve mart 2010'dan bu yana bir tane bile içmemiş biri olarak hadi oradan diyorum.
 • 17 sene içtim. sonra 3 yıl bıraktım ve bu yaz tekrar başladım. aslında olayın sigara ile alakası yok. insan bir yerden sonra yaşadığı sinir, stres, baskı ve öfke nöbetlerini geçirmek için bir yol arıyor. ve maalesef zamanında bu mereti içtiği için tekrar ona yöneliyor. hayatında hiç sigarayı ağzına almamış bir insan düşünün. en psikopat hale dahi bürünse yine de aklına bir sigara yakıp efkar dağıtmak gelmez. çünkü bu alışkanlığı ve sigaranın tadını bilmiyordur. ama bir kere sigaraya başlayan insan hem el alışkanlığı hem nikotinin rahatlatıcı etkisi ile doğrudan sigaraya sarılır.

  misal sigara içtiğim zamanlar uzun yola çıktığımda hem daha çok dikkatim dağılır hem sigara içmek için daha çok mola vermek zorunda kalırdım lakin sigarayı bıraktığım bu 3 sene boyunca uzun yolda araç kullanırken aklıma sigara hiç gelmediği için ne mola verme ihtiyacı hissediyordum ne de dikkatim dağılıyordu. yani kısaca dikkatimizi dağıtan da sigara, dikkatimizi toplayan da sigara.

  benim gibi yaptığınız iş safi stresten oluşuyorsa sigara dışında stres atabileceğiniz başka arkadaşınız kalmıyor maalesef. üstelik ben bu mereti bıraktığım zaman champix denen ilaçla bırakmıştım. artık sigara içerken 2 katı mutsuz oluyorum. hem anlık streslerim beni üzüyor hem de sigaraya tekrar başladığım için ayrı üzülüyorum.
 • 9 aydır içmiyorum, ben bile ara verdiğimi düşünüyorum, yeryüzünden yok edilmesi mümkün olmayan meret, bunu bulamazsan eşek boku sarar içersin o derece pis bir alışkanlık. umarım tekrar dönmem.
 • 22 sene içtim. 2011'de bıraktım. 8 yıldır içmiyorum. bence bırakılabiliyor.
 • hastane gezin hiçbir şey yapamıyorsanız. o kanserli hastaların bağırışlarını küfürlerini dinleyin sonra gelin bık bık ara verilir diyebiliyor musunuz bakalım. sigarayı yiyen benim bile 5 yılı geçti sanırım. çocuğumun rızkını bu zamazingoya mı vereceğim. nefret ettiğim hükümete para mı kazandıracağım. hadi ordan.
 • katılmadığım önerme. 20 yıl içtim bırakalı da sanırım 7-8 yıl oldu. bıraktığıma ne kadar memnunum, ne kadar gururluyum anlatmaya kelimeler yetersiz kalıyor. nasıl bir enayilik ve aptallıkmış içmek inanamıyorum. bırakırken de sanılanın aksine çok anormal bir ızdırap, sıkıntı yaşamadım. bırakmaknın zorluğu filan çok abartılıyor. bıraktıktan sonra yıllarca rüyanda içmeler, yıllar sonra bir sigara yakıp tekrar başlamalar filan. yok artık lan!!! zerre kadar aklıma gelmiyor, umurumda olmuyor, iyi ki bıraktım, keşke hiç içmeseymişim. yemeyin bu ayakları, bırakılır ve unutulur kardeşim.
 • katılmadığımdır.

  15 yıl sigara içtim. 2013 aralık ayında bıraktım. 5 yıl oldu hiç aramıyorum. kokusundan nefret ediyorum. içenlere katlanamıyorum neredeyse. elimden geldiğince çevremdekilere bıraktırmaya çalışıyorum.
 • yanlış ve özendirici bir başlık.

  gayet de bırakılır. zor, evet ama şöyle başlıklar açanlar iradesizliklerine kulp bulup, bi de bunu havalı bir şeymiş gibi lanse edilen kişiler.

  20 yıl boyunca günde 2,5 paket (50 dal) sigara içen babam tek günde bırakıyorum dedi ve 9 senedir tertemiz. hiçbir nedeni, sağlık sorunu yoktu. bırakıyorum dedi ve bıraktı.

  hadi babam uç bir örnek olsun. arkadaşlar yardım alacağınız bir sürü yer ve size destek olacak bir sürü kişi var. sigara dünyada açık ara farkla en çok öldüren akciğer kanserinin neredeyse tek sebebi. sigara içen her 2 kişiden biri sigara yüzünden ölüyor ve inanın keşke ölümü bile öyle tek günde olsa da bitse.

  sigara lise bittikten sonra özenilecek hiçbir yanı olmayan, leş bir şeydir.

  bunu ben günde 1,5 paket içen biri olarak söylüyorum. bırakın, bırakılır.
 • sigarayı bırakmaya cesaret edemeyen , etse bile beceremeyen, zayıf iradeli insanların kullandığı cümle.