şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: 171)
 • - alo 171 sigara bırakma hattı mı?
  +evet, buyrun...
  -adresi veriyorum iki paket bırakırsınız...

  (bkz: http://t2.gstatic.com/…tph1hkrsypkqlgewh0aule_flc58)
  :link
 • -merhaba, bıdı vıdı bıdı vıdı vıcı... sigarayı bırakmak istiyorsanız...
  -is te mi yo rum! (çat)

  edit: evet, telesekretere atar yaptım.
 • son günlerde, hatta haftalarda iyice bana dadanmaya başladılar. haftada en az 2 kere aramadan yapamıyorlar. hayır o değil sigara da içmiyorum amk, niye arıyolar bu kadar anlamadım. biri filan numaramı verip bak bu günde 3 paket sigara içiyor, bıraktırırsan sana bla bla deyip büyük ödül mü vadettiler acaba. * hayır o değil artık dayanamıcam ve telesekretere ana bacı gidicem o olacak.*
 • 0216'lı bir numaradan arayıp duran tacizkar hat topluluğu. içmiyorum seçeneği de yok, varsayılan ayarı sigara içtiğiniz ve asla bırakmayacağınız öngörülmüş. telesekretere inat başlayasım var.
 • - yarım saattir arıyorum kimse açmıyor ?
  + çay molası vermiştik beyefendi. sonra da sigara içmeye çıktık...

  babamın kahve arkadaşının başına gelmiş.
 • bana sigarayi birakma demistir bu hattin ucundaki kisi.

  simdi ben christmas serefine kendime iyi bakmaya karar verdim ve yeme icme aliskanligimi degistirip, spora baslayip, sigarayi da birakmaya karar verdim. ilk is 171'i aradim. uzuun uzun sorular soruyorlar. ve en sonunda bana dedi ki "su an icin sigarayi birakmaya hazir degilsiniz."

  nedenine gelirsek, ona verdigim bilgilerden sunlarin onu bu cevabi vermeye ittigi cikarimini yapabilirim: ben sigaraya 1,5 yil once basladim. icimde sigaraya karsi bir nefrt yok. hatta onu cok seviyorum cok buyuk zevk aliyorum ama sagliksiz oldugu icin birakmak istiyorum. kahvalti oncesi sigara icmek hayattaki en buyuk zevklerimden biri.

  oyle iste.
 • sağlık bakanlığı tarafından hizmete sunulan hat.

  eğer bu hat çalışmıyor, sürekli meşgul diyen varsa buraya dikkat sebebini açıklıyorum; bu hat öyle güzel çalışıyor ki düzenli aralıklarla beni arıyor ve bana sigarayı bıraktırmaya çalışıyor. yani bu adamların derdi benim şu aralar. sorun şu ki; ben sigara kullanmıyorum zaten. kim verdi numaramı? kim zahist sigara içiyor dedi? hiç bilmiyorum. hadi içiyorum diyelim, kim bu çocuğa sigarayı bıraktırın dedi? bu size niye bu kadar dert oldu? içiyorsam da sanane kardeşim. bırakmak istersem ben ararım, sen neden beni arıyorsun? bir de bir takım nilsağlık, milsağlık adı altında bana mesaj geliyor sürekli. sigarayı bırakmak istiyorsanız yok şu, yok bu diye. olum sigara içmiyorum ben. hatta sigara içen insanların yanında durmuyorum, öksürtüyor lan beni. nedir bana sigara bıraktırmadaki ısrarınız? sırf bu adamlar yüzünden önce sigaraya başlayacağım sonra bırakacağım. sırf gönülleri hoş olsun diye. gerçi biliyorum mallarımı ben, o zaman da arayan hal hatır soran olmaz ya, neyse.
 • ilaç satıyorlar ama bu ilaç sağlık bakanlığı onaylı. sadece kargo ve vergi ücreti aldıklarını, ilacın ücretsiz olduğunu söylüyorlar ama fiyat 60 lira falan.

  not: kullanmadım.
 • farkli cep telefonu hattlerindan bir hafta icinde 4-5 defa arayan hat.

  ulan hayatimda sigara icmedim ama bunlar yüzünden baslayacam. yeter da! aramayin artik.