• cildi parıl parıl parlayan birinin görüldüğü an.
  • sigara paranızın olmadığı veya sigaraya verdiğiniz parayla başka neler yapabileceğinizi farkedip kabullendiğiniz an.
  • sigara içmeyen birine aşık olduğunuz an.
  • tavsiye olarak da söyleyebilirim bunu.
    gerçekten sevdiğiniz ve değer verdiğiniz birini çok üzdüğünü düşünün sigaranın.birden karşınızda oturup çay içerken,"şöyle yaparız böyle yapalım" gibi havadan sudan muhabbet ederken bir telefon geliyor ve akciğer kanseri olan bir yakınının öldüğünü öğreniyor.telefonu kapatıyor, haberin etkisinde. sizin de jetonunuz düşmüyor o söyleyene kadar.gözleri doluyor."sigara neler yapıyor işte" diyor, "yol yakınken sen de bırak"
    daha önce de şaka yollu da olsa uyarmıştır sizi, çok etkilenmediğinizi zannedersiniz yine ama o günden beri canınız sigara içmek istememektedir ve bir bakmışsınız ki 2 haftadır hiç içmemiş, arkadaşlarınızın tekliflerini de geri çevirmişsinizdir.çantanızdaki yarım paketi de bir köşeye atmışsınızdır öyle.
  • surekli saclariniz tepenizde toplu dolastiginiz bir gunun sonunda, eve gelip nihayet saclarinizi serbest biraktiginizda ortaliga yayilan les gibi sigara kokusunu duydugunuz andir.
    nasil tiksindiysem kendimden ve sigaradan, 6 yildir her gun ictigim sigarayi o an birakmaya karar verdim.

20 gunu askindir da bir nefes bile almadim sigaradan. canim da istemiyor kesinlikle. bir daha asla icmeyecegim umarim.
  • bir kaç gün önce temizletip cillop gibi yaptırdığınız dişlerinizde hemen oluşmaya başlayan sararmayı, çare olmadığını bile bile diş fırçasıyla dişlerinizi bastıra bastıra fırçaladığınız halde yok edemeyeceğinizi anladığınız an bunlardan biridir.
  • ilk sigara içilen andır fakat bu anlaması genellikle çok vakit alır
  • bir paket marlboroya 6 euro ödenen an.

oha diyorum. yuh diyorum.
  • bitmek bilmeyen iş toplantılarıdır.
    coğunlugun sigara içmediği, daha doğrusu üssünüzün sigara içmediği bu toplantılarda "kısa bi mola verelim" cümlesi kimseden çıkmaz, bir süre sonra beyniniz size ızdırap çektirmeye başlar. işte bu anlarda "bırakayım şu iğrenç şeyi" diyorum.
  • televizyondaki reklamları gördüğümüz anlardır
hesabın var mı? giriş yap