şükela:  tümü | bugün
  • sigara içtiğimiz yetmiyormuş gibi bir de sigara marka ve modelinden kişilik analizi yapıp ne garip kafalar yaşadığımızı anlatmanın günü bugün, analizi ise budur.

öncelikle kamu spotu: sigara içemeyiniz, sigara içmek öldürür!

hizliresim imgur

başlıyoruz:

1) kısa parliament:

30'lu yaşlarının üzerinde ve masada hesap ödetmekten hoşlanmayan işi gücü yerinde, kimik arayışını tamamlamış kişilerdir. girdikleri ortamda aldıkları selam ve saygı eksik olmaz.

2) uzun parliament:

ağzından şivesi eksik olmayan, yeni yeni palazlanmış mahalle mafyası sigarasıdır. altlarında d segment arabalarıyla sigara almaya geldiklerinde kenara kayar sıra sizdeyse dahi alıp gitmesini istersiniz. bilirsiniz ki herhangi bir ikili konuşmada üzerinize bulaşacaklardır.

3) uzun kırmızı marlboro:
    kamyoncu sigarası diye ünlenmiş olsa da marlboro içmek isteyen ancak günde iki paket fazla geldiği için uzun olanından alan ve günde bir paket ile sigaraya çok para harcamıyorum mastürbasyonu yapan delikanlıların sigarasıdır.

sorduğunuz zaman "kısası kesmiyor abi" diyeceklerdir.

4) kısa kırmızı marlboro:
    mahallenin deli yüreği, kahvehanenin kralı sözüne güvenilen ve fikri sorulan ağır abilerin sigarasıdır. ekseriyetle zippo çakmak kullanırlar. sigaralarını paylaşmayı asla sevmezler.

5) uzun light marlboro:
    satıştan kaldırıldığı için kısa light marlboroya yönelmiş sigara kullanıcılarıdır. uzun kırmızı marlboro içenlerle benzer motivasyona sahiptirler.

6) kısa light marlboro:
    tam bir ortam çocuğu/hatunu sigarası. genç yaşta sigaraya başlayanların müsebbibi bu kişilerdir. kısa paçalı pantolonları, son model akıllı telefonları ve tok kapı sesli arabalarının anahtarları yanlarından eksik olmaz.

bırakın sigara istemeyi siz daha istemeden kendileri teklif edip paketi uzatacaklardır. sigaralarını kartonla ve kredi kartı ile alırlar. nerede bir berkecan görürseniz bilin ki yanlarında kısa marlboro light taşıyorlardır.

ek olarak bu sigara akademisyen sigarasıdır. kadın erkek fark etmeksizin bir akademisyenle karşılaştıysanız sigarası bu olacaktır. kadın akademisyenler şimdilerde slim marlboro modellerine yönelmiş ve tüm akademik kişiliklerini bir kenara bırakıp kendilerini daha az zehirledikleri konusunda vicdanlarını kandırmaktadır.

7) winston light:
    ortam çocuğu olmaya aday ancak maddi durumu elverişsiz öğrenci sigarasıdır. okulunu bitirip para kazanırsa kısa marlboro light kullanmaya başlayacaktır.

8) winston red:
    geleceğin kısa kırmızı marlboro kullanıcısı, öğrenci ortamlarının deli yüreği ve istisnasız her kavgayı başlatan ve ettiği kavgadan övgüyle bahseden delikanlıların sigarasıdır. maddi durumu el verdiğinde marlboro'ya geçiş yapacaktır.

9) camel:
    türü ne olursa olsun entel ve entel görünmek isteyenlerin sigarasıdır. taksim cafelerinde müzik, tiyatro hakkında konuşan veya konuşacak kadar yeterliliği olmayıp da dinleyen kişilerin cebinde bulunur. sigaranın bir hayat tarzı bir haykırış olduğu zırvaları ile kafanızı ütüler.

10) l&m, monte carlo, viceroy:
    düz seçmen sigarası, orta halliden biraz daha düşük, alt gelir grubundan biraz daha fazla geliri olan, siyaset konuşmayı seven ama pek de siyasetten anlamayıp tek hedefi oy verdiği partiyi savunmak olan vatandaş sigarasıdır.

11) tekel 2001, samsun 2016, maltepe:
    köy kahvesi müdavimi gelenekselcilerin sigarasıdır. yerli olduğu için tercih ettiklerini belirtirler. büyük şehirlerin merkeze uzak ilçe ve beldelerinde esnaf ortamında da kullanıldığı sıkça görülür.

12) elektronik sigara:
    eski marlboro müptelası şimdinin zararlı değil diye terör estirerek kafa ütüleyen bireylerinin sigarası.

sigara kadar zararlı olmasa da halen bir bağımlılık türü olduğunu reddeder ve keyif için içtiklerini iddia ederler. coil'leri veya likitleri bitince sağdan soldan sigara otlanırlar.

13) iqos:
    bol seyahat eden, kiev'den karton karton sigara getirip her havalimanı ziyaretlerinde kaçakçılık damgası korkusu ve valizlerinden sigaralarının çalınması korkusunu yaşayan kişilerin sigarasıdır. bu sigaraya türkiye'de ulaşmak için yaşadıkları stres sigaradan daha zararlıdır. japonlara ve japonya'ya ayrı bir hayranlık beslerler.

13) sigara böreği:
    bağımlıları genelde kocaman göbekleri ile toplumda hemen fark edilir. öldürmez ama kilo aldırır. sigara içme huyuyla bir alakası yoktur.

devamını sizlere bırakıyorum, eksik yada yanlış gördüklerinizi ekleyiniz.

ek olarak:
    (bkz: sigarayı bırakmak)
    (bkz: sigarayı bırakma yolları)

not: analiz kişisel tecrübe ile oluşturulmuştur. kişiden kişiye ve çevreye göre farklılık gösterebilir.
  • (manyak badim yine döktürmüş amk üşenmeden..)

winston soft: ağır sigara bağımlısı, asla diğer sigaraların kesmediği mahlukat; tutarlı ve inatçı kişiliktir. (kendimi bildim bileli içtiğimden bildiriyorum.)
  • içtiğim sigara markasını içermeyen başlıktır. kişiliksiz miyim ?
  • uzun parliament için gerçekten gözümden yaş getiren tespit.
    bir kuşa dokunamaktan acizim. ben kim adam paketlemek kim ahaha.

gerçekten üzüldüm.
  • winston analizi bir gerçeği suratıma bir tokat gibi aşk etti: winston'a öğrenci sigarası denmiş. analizi yapan arkadaş liseli değil, belli. ben üniversitedeyken winston öğrenci sigarası idi, şimdi 11 lira. çalışanlar bile kaçışıyor. kaç mezunusun kardeş? tevellüt?
  • güncel olmayan analiz. artık birçok insan açık veya paket tütün içiyor. artık bu kişilikleri incelemeye almak lazım. george karelias içen var, old holborn içen var, en ucuzundan adıyaman gömen var; makaron kullanan var, çiftli arap yapıştıran var. ben mesela olayı bir adım ileri götürdüm tütün yaprağını kendim kesiyorum.

marlboro light da ortamlardaki yerini marlboro touch'a bırakmıştır. bu ortamcıların hiç ağız tadı yok valla.

güncellensin lütfen.
  • marlboro blue ice ve chesterfield click görüşleri beklenmektedir.
  • sigara analizcisi kişisi winston red'i box ve soft diye ayırmıyorsa boş yapıyordur. analiz bu tip bir tercihten çıkabilir. aralarında fark var demeye korkarım hep ama yine de soft yoksa almadan çıkarım bakkallardan. çok kişide vardır sanıyorum, asıl analiz malzemesi böyle bir şey olsa gerek.
  • eskinin winston bağımlısı, zamlar sonrasında camel soft, para dayanmayınca tütüncü.

yani boşuna analiz kasmaya gerek yok. parası olan pahalı sigarayı içiyor. winston sittin sene öğrenci sigarası olamaz. 3-4 yıldır da marlboro içene çok nadir denk geliyorum. türkiye geneline göre bir ev kirasını kimse sigaraya yatırmak istemez, gücü yetse bile.
  • camel brown: dert babasi.