şükela:  tümü | bugün
  • acaba bir tek benim mi başıma geliyor diye düşündüğüm durum. şöyle yaz günü serin bi terastan yiyip içip manzara seyrederken yan masadan birinin sigara dumanını hissettiğim an hayattan soğuyorum. bir de ikinci üçüncü masadan duman geldi mi o masadan kalkıp içeri geçiyorum.
  • gayet normal olan durumdur, içmeyin şu zıkkımı.
  • birazdan size ne aq'cular burayı dolduracak.
    peşin edit: sigara içiyorsun ya her yer senin hakkın aynen kank.
  • bence bunun çözümü sigara içmeyenlere özel tahsis edilmiş açık alanlar olmalı. çünkü yazın mekanlarda sigara içmeyenler resmen cezalandırılıyor. dışarıda otursa karbonmonoksit zehirenmesinden baş ağrısı atağı geçiriyor, içerde otursa bunalıyor ya da manzaradan mahrum kalıyor. sigara içmeyenler de en az içenler kadar açık havada yemeyi hak ediyor.
  • hayatımda annem kadar sigara kokusundan rahatsız olan biri daha görmedim. sigara içmiş birinin kokusunu daha eve girer girmez alır hemen rahatsız olduğunu belli ederdi.

bir yaz günü cam açık oturuyoruz. annem çok kötü sigara kokmaya başladı dedi. evimiz 3.katta. anne yok artık sana gaipten koku gelmeye başladı heralde dedik, gülüştük neşelendik. ulan camdan kafayı bir uzattım, aşağıda 3 genç sigara içiyor. anneme yok artık lebron james dedim. annem de hayır o değil kısa lm dedi.

son cümle hariç tamamen gerçek.
  • yaz beni de rahatsız olanlar listesine. bazen tütünü keşfeden her kimse onu zaman makinesiyle geçmişe gidip yok etmek istiyorum!
  • ben de sigaramın dumanından rahatsız olanlardan rahatsız oluyorum. dur bi! çek elini o butondan, öyle demek istemedim!

açık bir alanda, bir teras cafede mesela çayın yanında bir sigara yakıyorum. bir bakıyorum yan masada sigara içen yok, küllük yok, içmiyorlar. aksilik bu ya, rüzgar da dumanı tam o masaya doğru götürmeye yemin etmiş gibi esiyor. işte o vakitlerde aman rahatsızlık vermeyeyim duman başka yöne gitsin diye şekilden şekile giriyorum, dışarıdan bakan çarpılmış mı lan bu kadın der öyle bir vaziyet alıyorum.

işte bu yüzden, açık alanlarda da özellikle yaz mevsiminde sigara içenlere özel bir kısım ayrılmalı. bu uygulamanın olmamasının cezasını içmeyenler kadar içenlerin de çektiğini düşünüyorum.

not: nargile&teras cafe adı altındaki mekanlara gelenler bir zahmet şikayet etmesin yalnız. mekanın olayı bu, bir tütün ürününü tüketime sunmak amacıyla açılmış. ki onun da kapalı kısımlarında yasak artık nargile biliyorsunuz, sadece terasında balkonunda vs. nargile hizmeti veriliyor. orada sigaramı içerken gocunmam, rahatsız olan gelmesin ulan da derim yani.