şükela:  tümü | bugün
 • idolüm olan insandır. var böyle bir arkadaşım. adam üç beş ay bir tane bile sigara içmiyor yanımıza geldiğinde bazen günde neredeyse iki paket içiyor hayvan bazen de iki tane. ben anlamadım bu işi. sigaranın kölesi olmamış sigara onun kölesi olmuş resmen. helal olsun.
 • kafama esince paket gömdüğüm olmadığı zaman aklıma gelemeyen kişi olarak benim.. ama yapmayın bağımlılığa gidiyor.
  edit: artık bağımlıyım.
 • sigara içtiği için beni kaybetmiş insandır. düşünmesi bile yıvranç.
 • sigara alerjisi sebebiyle yakında olmayı hedeflediğim insandır. sigara içmeyelim. içenleri uyaralım.
 • bu şahıs benim. memlekete gittiğimde kuzen dahil envai çeşit arkadaşı sigara içmekte. onlarla beraber ben de tüttürüyorum. her sigara yakışlarında ben de alırım bir tane. fakat istanbul'a döndüğümde "gidim de bi sigara alayım" demişliğim yoktur. hatta ve hatta beraber bugün uzun yola çıktığımız bi abi sigara içerken yanına yaklaştım, istedim. dayı tekel 2001 çıkarınca "aman abi yakar o ciğerimi" diyerek vazgeçtim. bu arada ne olursa olsun senede 1 kez bile içseniz zararlıdır. ben bu boku askerde can sıkıntısından dolayı denedim. içmeyin, içirmeyin.
 • yaklaşık 4 yıl bu bendim. çok şaşırırdı insanlar. 4 yılın sonunda askere gittim. orada da içtim. altı aylık bir serüven yetti bana. döndüğümde bir bağımlıydım. sözün özü, sigara değil askerlik öldürür! kaçın, gitmeyin. memlekete falan hizmet ettiğiniz yok orada. yediğiniz, içtiğiniz, giydinizi sırf devlete zarar. maksat komutanların gönlü olsun. benim artık vatana bir borcum yok, ama vatanın bana sigara paralarımı ödemesi gerek. *
 • ben sigara çok içerim. fakat, her ne kadar dünya am üzerine kurulu olsa da, bende bağımlılık derecesinde değil. denk gelirse kaçırmamaya çalışırım genelde. genelde derken genel ev değil. oraya da hayatımda girmedim. buradan sigara içen am bağımlılarını da kınıyorum.
 • 5 sene evvel olduğum insandır.

  şimdi sigara içen ve bağımlı bir insanım.
 • dudak tiryakisi değildirler, sigaraya da yeni başlamamışlardır bilakis uzun senelerdir baca gibi tüttürürler, rahat olabilirsiniz.

  inanmakta zorlanır insanlar hatta küfür yediğiniz bile olur.

  tam olarak 10 senedir böyleyim, 17 yaşında başlamıştım. 1 haftadır tek sigara içmemişken bugün 7 tane içtim misal.

  sigara büyük bir zevk lakin esiri olursan zevk değil tutsaklık yaşıyorsun. iradene sahip çıkabildiğin sürece aldığın tat da başka oluyor.

  askerde günde 2 pakete çıkardığım bir zamanda ''istersem şu an bırakırım'' deyip kahkahalarla karşılaşmıştım, nihayetinde 15 gün tek bir dal sigara içmeyip 5 kişiden birden marlboro lights aldığım olmuştu tabii. böyle de güzel yanları vardır.
 • otlakçı olmadığı sürede hayran olunası insan benimde var benzer bi arkadaşım sadece benimle paket gömüyor ama sorsan bir hafta içmemiştir