şükela:  tümü | bugün
  • temelinin nereye dayandığı konusunda çeşitli ihtimaller olan tespit.

sigara içen insanlar daha eğlenceli. evet.

büyük ihtimalle, sigara içenler sağlığına pek önem vermeyecek kadar umursamaz olduğu için bu umursamazlık hayattaki genel duruşlarını da etkiliyor ve esprili, gamsız, geyik yapan sevgi pıtırcıkları şeklinde varlıklarını sürdürüyorlar.

sigara gerginliği azalttığı için de olabilir mi? bence olabilir.
  • şimdi bunu okuyunca döndüm baktım sigara içmediği halde sürekli görüştüğüm biri var mı diye, yok.
    sanırım doğru tespit.
  • sigara içenlerin pis kokmasından dolayı olabilir.

pis koktuğu için ağzınızı burnunuzu açamıyorsunuz dolayısıyla sadece onlar konuşuyor ve eğlenceliymiş gibi görünüyorlar
  • kapalı alanlarda sigara içme yasağının ilk geldiği dönemlerde kurumlarda ayrı sigara odaları oluşturulmuştu. benim de dahil olduğum içiciler orda takılıyoruz. bir süre sonra içmeyenlerden de gelenler oldu. çünkü sohbet muhabbet neşe hepsi orda. sırf o sohbete dahil olmak için sigara dumanına maruz kalıyorlardı. sonra baktık içilmeyen bölüme nerde kılçık tip var hepsi orda kalmış. genelleme yapmıyorum ama haklı bir önerme.
  • ufkumu iki katına çıkaran tespittir.

bir an durup düşündüm. gerçekten öyle ya. kasıntı değildir. sosyaldir, konuşkandır. sigarasını paylaşır. dinamiktir. herkesle hemen iletişim kurar. ağzı üstü başı sigara kokar, ama o tatlı dili, coşkun bakışı ve ilgisi için katlanırsın.

öylesine sevimlidir ki, muhabbet kesilmesin diye onun sigara için dışarı çıkmasına izin vermez, duman altı kalmaya tahammül edersin. varsın perdeler, koltuk her yer pis pis sigara koksun. onun kül tablası kokulu ellerini öperim.

canıms kib by.

sigara sağlığa zararlıdır. yaşamınızın son on yılını uzun ve acılı bir hastalık dönemi olarak yaşarsınız. aile üyeleriniz bu sırada yıpranır ve sağlık harcamalarınız normalden daha fazla olur. sigaraya verilen parayla öküz alınır be öküz, 'ü de eklemeden olmaz.
  • boş sigara değilse katılırım.
  • eğlecelilik kıstasının sigara olması insanı az buçuk düşündürüyor sayın başlık sahibi :)