şükela:  tümü | bugün
 • bir kultablasi`yla opusmekten farksiz olan hadise
 • konu ustune yazilmis tum eserler icin (ara: sigara*)
 • sigara içen kadınla öpüşülürken sadece kadınlarda bulunan andrelokovik sindum salgısından kaynaklanan ve sigarayla birleşince tehlikeli bir şekilde kültablası yalandığını hissettiren hadise.

  ogün john çok sıkıntılıydı...
  bir sigara içen hatunla öpüşmüş ve kültablası yaladığını hissetmişti.. sevmezdi kültablalarını. bir türlü hatırlamak istemediği bir olaydan sorumluydu onlar... küçükken öğretmenler odasına tam girerken ayağı kaymış, kültablasının içine de ağzı girmişti. her yeri gibi ağzı da kül olmuştu. sonradan bu kül tablasının aşık olduğu alexandra adındaki tarih öğretmenine ait olduğunu farketti... sonradan tarih öğretmeni ona söyle diyecekti "seninle ogün öpüşecektim, ama ağzın burnun kül olduğu için, vazgeçtim."
  işte john kültablalarından böyle nefret etmişti. ve ne zaman sigara içen bir hatunla öpüşse aklına bu olay gelir, canı sıkılırdı.
  bugünde ona,"sigara içen biriyle öpüşmek nasıldır?" diye sormuşlardı. canı sıkılmış ve şöyle demişti:
  1. sigara içen biriyle öpüşülmez, kadın başka erkek başka o yüzden ben ancak sigara içen kadınla öpüşülünce ne olduğunu söyleyebilirim...
  2. kültablası yalamak gibidir.

  john, arkadaşlarının hayranlık ve hayretle bezeli nidalarına dikkat bile etmeyerek canı sıkkın bir şekilde ortamdan ayrılmıştı.
 • (bkz: kul tablasi)
 • partnerin de sigara icmesi durumunda cok zevkli bir opusmedir ki bunun sebebi sigara icen insanin agzinda kalan pas kivamindaki tadi taparcasina sevmesidir. hele ki baska birinin agzindaki o pas kivamindaki tadi almak ise anlatilmaz yasanir duygular statusune girer.
 • söz konusu kadın olay anında da sigara içiyorsa dudağın, dilin yanmasına sebep olacak olaydır.
 • (bkz: kül ablası)
 • niyeyse sigara içen karşı cinsle* öpüşmek erkekler için, kadınlar için olduğundan çok daha tahammül edilmez bir durumdur. sigara içmeyen bir erkeğin "sigara içen kadınla öpüşmek kül tablasını yalamaktan farksızdır." şeklinde çemkirdiği sıklıkla duyulan bir şeyken, sigara içmeyen bir kadın için erkeğin sigara kokması bilâkis bir cazibe sebebi hâline gelebilir. (bkz: #5513962) hatta bir arkadaşımın* günde bir paketten fazla sigara içen erkek arkadaşıyla öpüşmekten rahatsız olup olmadığıyla ilgili sorulara "ne diyosunuz kızım onun kendine has bir aroması var. bayılıyorum ben ona!" gibi hastalıklı bir cevap verdiğini bile hatırlıyorum.

  sanırım kadınlar ve erkekler arasındaki temel fark* bu noktada da kendini gösteriveriyor. erkekler için sadece kül tablası, duman, is, kurum, katran ibaresi olan bir şeyi, kadınlar "seksi aroma", "erotik rayiha", "eril cazibe" gibi romantik bir metafor olarak hülyalı gecelerine saklayabiliyorlar.
 • duruma göre, "olursa olur" diyecek kadar önemsiz, "olmazsa olmaz" diyecek kadar çekici olabilecek bir olaydır.