şükela:  tümü | bugün soru sor
 • işe giderken minibüs kullandığım ve bu canlı türünün %90’ı içici olduğu için sıklıkla yaptığım eylem. düzgününe denk gelirsem hemen sigarayı atıyor. fakat bugün maymundan yeni gelmiş bir tanesiyle yaşadığım diyaloğu anlatacağım.

  yine sigara dumanı kokusunu almamla “sigarayı söndürür müsünüz” dedim kararlı bir şekilde. ağzını yaya yaya “reeaahatsız mı olduaan” dedi. “evet rahatsız oldum, ayrıca burada sigara içilmez yazıyor zaten” dedim. elini bozuk paraların olduğu yere attı “nerede ineceksin al paranı başkasına bin” dedi. “inmiyorum, sizin sigarayı söndürmeniz gerek, içemezsiniz, yasak” dedim. orada kendi kendine söylendi, sigarayı söndürdü. minibüsten indikten sonra plakasının resmini çektim. bunu fark edince deli gibi kornaya basıp, “sen hakkaten beyinsizsin ha, allooo” diye arkamdan bağırdı falan. hiç dönmeden yürüyüp gittim. bir kadın yolcuyla diyalog tarzı da böyle işte bunların.

  sonuç olarak 155’e plakayı bildirdim. “arkadaşlar bakacak” dediler. umarım ilgileniyorlardır. bundan sonra hepsini bildireceğim. siz de öyle yapın.

  edit: olay kadıköy-pendik veya kartal hattında yaşandı, tam emin değilim binerken dikkat etmedim. en sinir olduğum şey de herkesin sus pus oturması. lütfen sesinizi çıkartın böyle durumlarda koyun gibi oturmaya devam ettikçe tepemize çıkmaya devam edecekler. artık hepsinde kamera ve panik butonu filan var, bir şey yapamazlar. bu kadar korkak olmayalım lütfen.

  edit2: beyaz masaya ve alo184 hattına bildirdim. ikisi de biz ilgilenmiyoruz 155’e bildirin dedi. demek ki onların görevi. ben artık denk geldikçe bildireceğim. siz de öyle yapın. şikayetler arttıkça bir şeyler yapılır belki bir umut.
 • sonunda tek parça olarak minibüsten inebildiğine sevindim. eğitim yoksa insanlıkta yok hatayı en başta yapıyoruz.
 • kaptan şu sigarayı sönd....
 • göt ister. kadıköy-pendik hattından bildiriyorum
 • nasıl uyarıldığına göre reaksiyonları da değişebilir