şükela:  tümü | bugün
 • başlığa girmeden önce "kesin redvelve açmıştır" diyerek tıkladığım, ve kısmen dahi olsa katıldığım tespittir.

  insanların sigara içmesinde herhangi bir sorun görmüyorum, kişilerin kendi tercihi. yalnız sigara içenlerin ağız hijyenlerine normalden daha fazla dikkat etmelerini istemek de çok uçuk gelmiyor. oral kanser gibi riskler de göze alındığında aslında içenler için üzerinde durulması önemli olan bir husus.

  kısacası, içiyorsanız elinizden geldiğince sık dişinizi fırçalayın. fırçalama imkanınız yoksa, ki bu normal çünkü insan hep evinde içecek değil, yanınızda naneli sakız falan bulundurun. keyifle içmeye devam edin.
 • evet canolar içmeyin hele kızlar siz hiç içmeyin ya
  ağzınızın kokusundan yaklaşamıyoruz yanınıza
 • maalesef aci ve tiksinc bi gercek.

  bu sigara icen insanlar bazen dibime gelip bisiler anlatiyolar, nefesimi tutuyorum o konusma boyunca. boyle ola ola nefesimi kontrollu kullanmayi ogrendim. bu insanlar nasil opusuyor cok ilginc. kul tablasina su dokersin 3 gun bekleyince les gibi agir kokar ya, oyle bi koku iste. iyy eaak!

  edip: sigara içmese bile agizda kalici bi koku oluyor. yani agiz temizligini surekli yapmasi lazim kisinin. sigara ictikten hemen sonra dis fircalamasi lazim. valla mubabbetniz hic cekilmiyor o kokuyla.
 • pastırma yiyenin, sarımsak yiyenin, soğan yiyenin, rakı içenin, uzun süre aç kalmış olanın ve daha da sayılabilecek durumlarda insanların ağzı lağımdan da beter kokuyor.

  mesela yukarıdaki saydıklarımdan bir durumda mı olmasını tercih edersiniz partnerizin ağzını öpüşmeden önce, yoksa sigara kokusu mu?

  ben direkt sigara kokan ağzı tercih ederim, hatta sarımsak kokan bi ağzı tercih edecek insana da saygı duymam; onu tercih edenin sigara kokusuna laf etmesi komik olur çünkü.

  o yüzden sigaraya karşı savaşınızda saçmalamayınız lütfen.
 • (bkz: asshole)
 • sosyal içici olarak katıldığım tespit. aynı şekilde, yeni bira içmiş bir insanla tokalaşmak dahi istemiyorum ama ben de bira içiyorum ve birayı seviyorum.

  insana kendi sigarası ve alkolü güzel geliyor galiba ya da başkasının solumadığı...
 • sigara içmeyen biri olarak katılmadığım tespit. sadece yanık kokuyor.
  sizin götünüzün kokusudur o.
 • "türklerin yarısında sigara içmeyenler de dahil genetik olarak nefes ve ağız kokusu olması" şeklinde değiştirilmesi gereken başlık.

  böylece şeklen değil hakikaten aydınlanırsınız sevgili ikiyüzlüler :)
 • kesinlikle dogrudur. sigara iciyorum ve ben bile tiksiniyorum bu kokudan. mumkun olsa sabunla falan yikardim o derece kotu.