*

şükela:  tümü | bugün
 • benim de içinde bulunduğum üçüncü sınıf insanlar güruhu. acı ama gerçek. bırakmam lazım su lanet olası mereti ama ne zaman ve nasıl !!
 • sigarayı insan gibi içmemekten kaynaklanır. açık havada, sömürülmeden içilmiş sigara insan üzerinde geçici bir etki bırakır. havasız odada, 4292 sene sigarasız kalmış gibi winston kırmızı vakumlarsan sonuç kötü olur. mesele sigara içmekten ziyade, hangi sigarayı, kaç tane ve hangi şekilde içtiğindir.

  (kaliteli tütün)+(açık hava)+(6-7 dakika sigara içme süresi)+(günde max. 2 tane sigara)= leş gibi kokmayan insan.
 • hele de yürürken önünüzde içen birisi varsa ve önüne geçemiyorsanız vay halinize. inadına inadına üflediği duman sizin yüzünüze gelir.

  birçok kez nefesimi tutup insanlara itiş kakış yapıp önlerine geçmişliğim vardır.
 • 8 sene boyunca günde minimum 1 paket sigara içmiş, ve 8 aydır champix sayesinde bırakmış birisi olarak söylüyorum, ben kafamı sikeyim. yarak gibi kokuyormuşuz bunca sene. bir allahın kulu da uyarmamış.
 • "kalitesiz, hazır paket sigara içenlerin leş gibi kokması" olarak değiştirilmesi gerekilen önermedir. zira kaliteli sarma tütün sigara içen insanlar, diğer kişilere oranla kokmazlar. bir de her sigara sonrasında ağızda kalan az kokuyu almak için koku giderici kullanıyorsa hiç kokmazlar.

  koku testi bizzat sigara kokusuna kıl olan annem ve çeşitli sigara içmeyen hanım arkadaşlar tarafından yapılmıştır, tüm testler başarı ile geçilmiş ve övgüler alınmıştır...

  o değil de 21. yüzyılda halen sigara içip kokan adam mı olur lan, insan biraz dikkat eder.
 • diğer tütün mamullerini denedikçe sigaranın en kalitesiz tütünsel durum olduğunu kanıtlayandır.
  (bkz: bu bir pipo değildir)
  (bkz: hayır bu bir pipodur)
 • çok doğru bir tespittir. en alımlı en sevimli insanı bile birden itici yapar o koku. üstelik düzenli aralıklarla sigara içildiğinden mütemadiyen insanın üzerine o ağır koku gelmektedir.
 • 8 sene boyunca günde minimum 1 paket sigara içmiş, ve 8 aydır champix sayesinde bırakmış birisine söylüyorum ki bu champix meselesi kafamda şimşek gibi çaktı ve sanırım er yada geç kullacağım. şimdiden kendisine teşekkürü borç bilirim. kullanmaya başlarsam sonuçları hakkında deneyimlerimi de buradan paylaşacağım sanırım.
 • hayatımda en nefret ettiğim şeylerden biri sigara ve onun iğrenç kokusu.

  bir ortama giriyorsunuz mesela, sigara içen arkadaşlarınız direk dışarıda oturalım mı, hava buz gibi, tabi kıçı dona dona oturmak ona zevkli gelebilir ama bana gelmiyor kusura bakmasın. neyse diyoruz arkadaşdır, candır, kırmayalım, sonra püfür püfür her yerden sigara dumanı. arkadaş hadi etraftakiler ne olur düşünmüyorsunuz da az birazcık da canınızı düşünün. ileride yaşayacağınız sorunları düşünün. tmm herkes kanser olmayacak, herkesin bacağı kesilmeyecek de, senin bunları yaşamayacağın ne malum. biraz sağlığınıza gereken önemi verin. sizi seven insanlar var, kaybetmeye korkan insanlar var, kendi canınızı düşünmüyorsanız, onları düşünün madem.

  sigaranın en sevmediğim bir diğer özelliği de, gerçekten insanın üstüne sinmesi, kendin içmesen bile girdiğin ortamda sigara içiliyorsa, çok feci üstüne siniyor arkadaş. özellikle saçlara. kendimden tiksiniyorum bazen öyle olduğu zaman. dolmuşlarda otobüslerde böyle insanlar gelip de yanımda ayakta durduğu zaman, kalkıyorum yerimden dayanamıyorum çünkü nefes alamıyorum.

  yani tamam alışkanlık etmiş olabilirsiniz, seviyor olabilirsin, tiryaki olabilirsiniz ama hem başkalarının sağlığını, hem de kendi sağlığınızı düşünmekte yarar var diye düşünüyorum.
 • sigara içen birisi olarak onayladığım durumdur...