şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yarım saatte bir çıkıp sigara içiyorlar. bunun bir düzenlemesi yok mu? bu ne rahatlık böyle? kaç tane devlet dairesinde gördüm. 1 saat içinde defalarca bahçeye çıkıp içenler var. içmeyecek olsalar, isleri insanlarla bu sefer asabiyet baslarına vurup islerini düzgün yapmama durumları da olacaktır. bu yüzden devlet islerinde sigara içenlere is verilmemesi gerekiyor. bu ne ya böyle dakika bası elde sigara bahçeye inmeler? özellikle devlet sigarayla bu kadar kararlı sekilde mücadele ederken kendi çalısanının bunu takmaması kabul edilebilir değil. bu düzenleme yapılmalıdır.

ekleme: ayrıca elbette en önemlisi hakikaten bu ne rahatlık? babanın yeri mi orası kafana göre in çık yak sigaranı? oh ne ala lan. içmeyen çalısmaya devam etsin bu kokarcalar kaytarsın bir güzel. haksızlığa bak. ve bu istisnasız bütün devlet dairelerinde böyle.
  • yapası yoksa bilgisayar donar, portala giremez bla bla.
  • siktirgit
  • sorun sadece sigara içmek değil, hangi devlet dairesinde yüzde 30'un üzerinde işini iyi yapan, gerçekten yetkin insanlar gördünüz ki? sigaraya gelene kadar ohoo neler var daha. bana göre devlet memurluğu kökten kaldırılması lazım şu haliyle de, o başka bir entry'nin konusu olur.

edit: beyoğlu ilçe emniyet müdürlüğü hariç.
  • saçma bir fikir beyanından başka bir şey değildir.

hayatın her yönünde hizmet ve iş bekleyenler önce oturup bir zahmet kendilerini ölçüp tartsınlar. insanların sigara içme özgürlüğüne karışmanız başınıza bela açabilir. örneğin ben böyle bir tepkiyi görürsem verdiğim cevap can sıkıcı yada daha ağırı olabilir.
  • içmiyorum ama madem batmış, pazartesi mesai saati içerinde bir dal tüttürüp, vatandaşı bekleteceğim. zoruna gidenin, gö.üne girsin.
  • bence en azından dışarıda gördüğümüz memurlar sigara içmemeli, dışarıda ne zaman üniformalı polis görsem sigara içiyor oluyor, itici ve çirkin.
  • sigara içmeyenlerin haklarının bir şekilde korunması gereken olaydır. insanların sigara içmesini engelleyemezsiniz ama sigara içenlerin daha fazla mesaiye kalması ve aynı maaşı alması... evet bu konular düzenlenebilir.
    adam her 30 dakikada bir sigara içme bahanesiyle kalkacak ve sen daha sağlıklı yaşadığın için bir nevi cezalandırılacaksın. aynı olayın bir benzeri japonya'da bir şirkette olmuştu ve kendi içlerinde güzel bir şekilde çözmüşlerdi. umarım en kısa süre içinde bir düzenlemeye gidilir ve eşitsizlik ortadan kaldırılır.

haberi merak edilen içinler link.
  • sigara içerken memur olmadık zaten. memurluk bizi bu hale getirdi.

ayrıca yarım saatte 1 sigara içiyorsa mesai boyunca 1 paket eder gecede bir içse... bırak o mesai arkadaşına fesatlık düşünmeyi de git görüş sev, sonra arkasından rahmetli iyi insandı ikilemini yaşama, ben ikilem dedim yumuşattım sen anlayıver.
  • şahsen sigara içmiyorum ama saçma bulduğum önerme. peki soliter'i nasıl yasaklayacaksın? kahve ve çay içmek de vakit kaybı . onları nasıl yasaklayacaksın?
    esas problem şu; memurların, özellikle de gişe memurlarının işlerinin başında olması gerekirken neden işlerinin başında olmamaları. neden vatandaş sırada beklerken stantlar boş bekliyor? buna bir düzenleme gelmesi gerekiyor. belli mola saatlerinde sigara mı içiyor, ne yapıyorsa yapsın. öyle kafasına göre kendi aralarında nöbetleşe mola verecekler de vatandaş orda senin keyfini mi bekleyecek?