şükela:  tümü | bugün
  • -burası sigara kokuyo
    -evet içiyodum.
    -bide bu çıktı başımıza aman yarabbim.
    -hadi iyi geceler anne
    çat
  • annemın sigaralarımı almasıyla sonuclanırdı....birde bir sürü nasihat..ksım cıgerlerine yazık
    artık calıyor.....
  • valla en kotusu sigaranin kulu kultablasi etrafina sacilmisa oluyo...
    deli oluyo o zman...
  • -buraya gel bisi dicem sana
    -efendim anne
    -bak bisi dicem kizma hemen
    -ee
    anne direk sulugoz on moduna gecer
    -biliyorum sen sigara iciyosun..cok uzuluyorum cook..aah ahh. ben seni sutumle besledim sutumlee
    -ehah ne?
    -sen gazoz, kola icmeyen kizdin nasil bu hallere dustun yavrucagimmm
    -ahahah anne komik olma
    -gelecegini paraliyorsun, cok yazik, uzuntumden geceleri uyuyamiyorum artik (anne bir hickirma efekti yapar, sonra da aniden beni bagrina basar) ah gozumun nuru aahh..
    -hahaha anne tamam tamam hahaha yeter
  • bundan seneler once
    -elenaaa yemek hazir kiziiim( der odaya girer agizdaki sigaraya bi de elenaya bakar)
    hiiiiii sen sigara iciosun
    -depresyondayim anne bulasma
    -ha tamam yemek hazir
    küçük kardeşle birlikte anne ve babanın binbir zahmetle bulup buluşturduğu o zaman türkiye'de bulunmayan yabancı sigaralar ıslatılıp parçalanmak ve saksıların dibine gömülmek suretiyle telef edilir.. madur anne hem çiçeklerinden hem de sigaralarından olduğu bir buhran zamanında bağıra çağıra bir yemin eder "uleynnnn siz bir sigara için de bakın neler yapıyorum ben!"
    -anne sana bir şey soracağım
    -sor evladım (kafa okunan gazeteden kaldırılmadan)
    -anne ben sigara içsem n'aparsın?
    -(kafa gazeteden kaldırılır) hahah hadi ordan sen mi sigara içeceksin?! sen, hani şu sigaralarımı saksı diblerine sokuşturan zırvalama lütfen..
    -anne... şey ben... bir yıldır sigara içiyorum...tıssss
    -hö?! iyi bok yiyorsun... işte intikam zamanı geldi nihohahah... bir elinde sigara göreyim de sen o zaman gör anneyi...
    (uzunca bir süre ne zaman elde sigara görülse, yer, mekan, insanların etrafta oluşu hiç önemsenden şakkkk diye suratta tokat patlatılır)
    yıllar geçer artık ailenin büyük çocuğu rahat rahat sigara içmektedir.. ancak küçük kardeş 21 yaşında bir delikanlı olmasına rağmen annenin intikam serüveni (kız arkadaşın yanında bile olsa) hızından hiçbir şey kaybetmez!
  • yaklaşık 6 aydır sigara maaşallah fosur fosur içilmektedir. anne bir gün odaya lombadanak dalar...
    - sli, hadi oğlum ge....
    içerisi duman doludur, elde sigara... ve kaçınılmaz son:
    - ne lan o senin elin..., tü allah belanı versin se... sen şimdi görür.. dur bak naaapça... zıkkım iç zıkkım... geber inşal... (sinirden cümlelerin sonu bir türlü gelmez)...

anne sigara içmiyorsa eğer, bu basılma olayının etkileri daha uzun bir müddet devam eder....
  • olasi sonuclari icin, (bkz: gudumlu anne terligi)...
  • benimki aile yanında geçirilen nadir tatillerden birisi sırasında kimsenin sigara içmediği evde büyük bir mumun yanında duran kibrit kutusundaki günden güne eksilen kibrit çöplerini saymak suretiyle bu büyük sırrı ortaya çıkarmıştı. taktiğine hayran olmamak elde değildi, o yüzden pek kızamamıştım bu yakın takip yüzünden. tamamen bırakınca buruk bir gülümsemeyle bakasım geldi o talihsiz güne.