şükela:  tümü | bugün
 • dükkanın içinde sigara içmemesi için uyardığı müşterisi tarafından silah ile vurularak öldürülen uşaklı işletmecinin öldürülmesi durumudur.

  memleketin çivisi iyice çıktı.

  böyle kasten insan öldüren kişilerin kesinlikle idamı gerekiyor. bunlar sosyopat tipler ve bu tür insanlar hiçbir suretle rehabilite edilemezler. zaten türkiye'deki hapis cezalarının da mahkumu rehabilite edip topluma kazandırma gibi bir fonksiyonu yok. mahkumu içeride yatırma ve semirtme ve birkaç sene sonra da dışarı salma gibi bir fonksiyonu var. onu da kan davası falan güdülmesin diye yapıyorlar.

  --- spoiler ---

  uşak'ta, ahmet yılmaz (37), çorbacı dükkanında sigara içmemesi için uyardığı müşterisi tarafından tabancayla vurularak, öldürüldü.

  olay, bugün saat 02.30 sıralarında, kemalöz mahallesi mehmet topaç bulvarı şeref caddesi üzerindeki çorbacı dükkanında meydana geldi. iddiaya göre, kimliği belirsiz 3 kişi, ahmet yılmaz'ın çorbacı dükkanına geldi. çorba içen grup, daha sonra sigara yaktı.

  ahmet yılmaz da müşterilerini sigara içmemeleri yönünde uyardı. buna rağmen sigara içmeye devam eden müşteriler ile yılmaz arasında tartışma çıktı.

  tartışmanın ardından dükkandan çıkan 3 kişiden biri kısa süre sonra geri gelip, ahmet yılmaz'ı önce ayağından, sonra da başından tabancayla vurarak, yaraladı.

  saldırganlar, olay yerinden otomobille kaçarken, ihbar üzerine gelen sağlık ekipleri tarafından ağır yaralı olarak uşak eğitim ve araştırma hastanesine kaldırılan 2 çocuk babası yılmaz, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

  polis, kaçan saldırganların kimliklerini belirleyip, yakalamak için çalışma başlattı.

  --- spoiler ---

  kaynak burada
 • allah sabır versin
  evrensel hukuğun aq, bu şekilde planlayarak sebepsiz yere adam öldüren kişinin ya işkence ile idamı ya da ömür boyu güneş görmeden kanalizasyondan bozma bir hücrede yaşaması gerekir
  sözde en temel en değerli hak yaşama hakkı, yaşama hakkını elinden alan kişiler 10-15 yıl yatıp çıkıyor
 • bayat çay
  dün linkteki haber bugün bu haber. silah taşıyıp birilerine ateş etmenin yüceltildiği bir coğrafyada herkesin silahlanmaya başlamasının getirdiği doğal sonuçtur maalesef. artık bireysel silahlanmaya birilerinin dur demesi lazım.
  en az kadın cinayetleri kadar ses getirmesi gereken cinayettir. her cinayete cinsiyete veya başka özelliklere bakmadan aynı tepki verilmediği sürece değişen bir şey olmayacaktır. düşündükçe çıldırıyor insan yasak olan bir eylemi yapma dedi diye insan mı öldürülür lan? bu kadar kolay mı çocukları öksüz, yetim bırakmak? yeter lan yeter pisi pisine ölmesin artık insanlar. çay için, çorba için, boşandığı için, bilmem ne giydiği için artık ölmesin insanlar.
  (bkz: bireysel silahlanmaya hayır)
 • düşünün bir , avrupa birliği üyesi olduğunuzu.

  düşünün. italya da , isviçre de , ingiltere de , amerika da , finlandiya da böyle bir kasaba da şehir merkezinde bu modellerin cirit attığını.

  pariste kahve içip kruvasan yerken, malın biri silah çıkarıp garsonu ya da müdürü kurşunlasa.

  isviçre de mangal yakarken , uyarıldı diye mermi manyağı olan vatandaş.

  finlandiya da kütüphane de kahkaha atıp , porno izleyince uyarılan kişinin kütüphane görevlisini 15 yerinden bıçaklayarak kaçması.

  amerika da kız arkadaşı eve çağırdı diye , kendisine tecavüz eden , mahkeme de savunma olarak ; ama eve çağırdı diyen.

  ingiltere de liverpool , chelsea maçını izlerken birasını yudumladıktan sonra sarhoş olup sinirlenince hakeme , sahaya bira şişesi fırlatması.

  belçika da karısını dövüp , mahkemeye çıkınca ; ama biz türküz bizim geleneklerömöz vör diye mahçup olan davar. örnek ;

  tüm bunların gerçekleşme olasılığı çok yüksek. uzun lafın kısası , bizden bir bok olmaz.
 • bakalım katiller kim çıkacak? tahminim afla çıkan birileri çıkacak. öyle çıkmasa bile sistem sorunlu.

  allah rahmet eylesin. ülke psikopat dolu. düzgün vatandaşa sahip çıkmayan sistem, iti kopuğu, mafyayı, sapığı affediyor.