şükela:  tümü | bugün
327 entry daha
 • hiç düzenli olarak sigara içmedim, düzensiz olarak da içmedim ya, kısaca bağımlı olmadım yani.
  sigara içmek için "mola vermek" dışında mantıklı tek sebep bulamıyorum. kaldı ki bu da acayip saçma geliyor. mola veresin varsa ver, neden sigaranın ardına saklanıyorsun?
  sigara, içenden çok, içenin çevresine zarar veriyor sanırım.
  sigara içen eş dostun evinden dönünce üzerimdeki kokudan nefret ediyorum.
  sokakta önüm sıra yürüyen birisi sigara içiyorsa, o lanet duman yüzüme vuruyor.
  evimde sigara içenleri, yaşam alanıma karşı saygısız buluyorum.
  sigara içen insanın kokusu konusuna girmiyorum, ayan beyan ortada.

  bunlara karşın hala sigaraya insanlık olarak neden saygı gösterdiğimizi hiç anlamıyorum. baştan sona pislik, rezillik, lüzumsuzluk ve zarar. ve biz yine de sigaraya eyvallah diyoruz.

  "bi sigaramız var" diyen düpedüz delirmiştir bu arada. olmasın işte, olmadığı bir hayat sürmek mümkün çünkü. ve insan bi ton şeyden vazgeçebiliyorken, bu saçma pislikten neden vazgeçemiyor anlamıyorum.
 • sigara içen kadınların yağ bağlayıp kilo almaması.

  kendi eleştirimi kendim yapayım. (bkz: correlation does not imply causation)
 • sosyalleşme aracı.

  hiç tanımadığınız biri gelip herhangi bir şey istese tuhaf karşılarsınız ama sigara paylaşımı ayrı bir şey.
 • psikolojik bunalımlar insanları bir şeylere itiyor ne yapsam da rahatlasam biraz alkol alayım, sigara içeyim diye uzuyor gidiyor.
  ancak sigaraya başlama yaşı çok düşük daha pipin çıkmamış derdin ne? çocuk yaşta ailesinden, arkadaşlarından gören heves eden çocuklar şimdinin bağımlıları...
 • yok. sigara içmeyen biriyseniz. içen biriyseniz maalesef mantık geri planda, bağımlılık, el alışkanlığı, dudak tiryakiliği, bunalımlı dönemler, arkadaş etkisi gibi birçok neden devreye giriyor. mantıklı mı, değil.
 • şimdi "kafayı toplamak" desem sigara içenler hak verecek. içmeyenler "ya ne alakası var" diyecek. ne gerek var her şeye bir neden yüklemeye. sanki hayatımızda yaptığımız her şeyin bir nedeni varmış gibi. içen içsin içmeyen içmesin. laf mı bu da şimdi?
 • hem uyarıcı, hem sedatif bir madde olan nikotinin en kolay ulaşılabilir biçimi olmasıdır.
 • mal olmaktır. elbise dolabı leş, kıyafet leş, ağız leş, eller leş, bütçe delikken mallık derecesini yükseltmek dışında daha mantıklı bir açıklama yok.
  not: günde 2 paket içen, içmeyince terleyen spor.
 • olmayan mantıklı neden. sigara fiyat performans olarak yerlerde olan bir madde. verdiği haz sıfıra yakınken hem cebe hem sağlığa zararlı. bu kadar insan neden içer şunu anlamıyorum. tadı yok tuzu yok ne bir zevk veriyor ne de kafa yapıyor. ot iç anlarım ama sigara nedir mk. ciğere zehirli duman çek üfle.
 • canım istiyor.
  bak yine istedi yaktım.
  ayrıca bazen söyleyemediklerimi içime atıyor, dumanına üflüyorum ..
176 entry daha