şükela:  tümü | bugün soru sor
578 entry daha
 • ders çalışırken mola verme isteği.
 • -icince her sey halloluyor mu?
  -yok. hallolmayinca iciliyor.
 • asgari oranda image-making pr ı

  kafede otururken hicbisey yapmamak yerine tercih edildiğinde düşünen adam görüntüsü vermesi (ergen gibi telefon kurcalamak da bir tercih olabilir ama aynı etkiyi yaratmıyor,deneylenip gözlenmiştir.)

  intihar meyiliniz varsa ve intihardan korkuyorsanız,kendimi yavaş yavaş öldürüp acı çektiriyorum gibi içerde patlayan bir melankoli kafası yapması.

  hiperaktivite varsa elleri meşgul etmesi,eller boşken durduk yere parmak şıklatmak ya da tırnak yemek gibi armutaj hareketleriniz varsa tek elle içilmesine rağmen iki eli de paralize ediyor.

  hızlı çalışan bir metabolizmanız varsa ve vücudun kendini yenileme süresi nispeten kısaysa günün ilk sigarası her zaman,başdönmesi ile zuhur eden bir kafa yapıyor,hafif bi gevşeme geliyor.

  hergün kendinize bakım yapmanız için nedeniniz oluyor.bıraksam en az iki ay ne dişimi fırçalarım ne de tırnak temizliğimi yaparım,net.

  zamanında bi dergide,stresli kişilerde testosteronun sigara bağımlılığını körüklediğini okumuştum...ya da öyle hayal ediyorum tamam vurmayın.

  not:bağımlı değilim.üç ayda bir bir ay bırakabiliyorum...nasılım?
 • ağızdan çıkan yalanların keyif verip içi yakmasının yansıması.
 • içmek istiyor oluşum, belki çok zenginim parayı harcayacak yer bulamıyorum, belki mazoşistim, belki de mantıktan yoksunum, acaba kime ne bundan?
 • çay içmek. çayın yanında içilen sigara hele bir de günün ilk sigarasıysa insanda bir terapi etkisi yapıyor.
 • canımın istemesi..
 • sarkoidozis riskini ve endometrium kanseri riskini azalttığı gösterilmiştir.
  götürülerini zaten biliyorsunuz.
 • (bkz: içenler içmeyenlere anlatsın)

  bak bu benim büyük çaresizliğim. hani hayatının kadını sandığın hatun sana aslında hayatının kazığını çakar, adrenalin tavan yapar, vücut ısın artar, kan dolaşımın hızlanır, o sinir ya da acı karışımı his ne boksa kıvranırsın ama yine de kıza siktiri çekip kurtulamazsın ya. işte o durum. insan sevdiğini s.ker. sigara da yıllardır beni s.kiyor ama kurtulamıyorum. çünkü kurtulasım yok. günün en boktan anında çeker bi tane yakarsın. zippo kullanıyosan kapağı açtığında patlayan o çınlama üstüne hafif benzin tadıyla karışık gelen duman güzeldir. günün en keyifli anında da çeker bi tane yakarsın. bişeyler atıştırır yakarsın. sinir tepene vurur sakinleşmek için yakarsın. sex sonrası yakarsın. güzel bi manzaraya denk geldin arabanı kenara çeker manzaraya karşı yakarsın. soğuk biranın yanına yakarsın vs vs daha yüzlerce sayarım. belki ben fazla bağımlısıyım yıllardır sigara kullanmayan birinin hayatındaki bütün bu anlardan nasıl keyif aldığını algılamıyorum. içmediğim zamanları da zaten hatırlamıyorum. bağımlısı olmayan birinin de istediği kadar empati kursun anlayabileceği bi durum değil. yavaş yavaş öldürüyosa da bırak öldürsün damar tınanıklığı ve artan kalp krizi riskini ya da akciğer kanserinden geberme ihtimalini düşünerek sağlıklı yaşarken bi akşam psikopatın tekinin yolda silahını çekip kafanı parçalamicağı veya ekonomi sınıfından aldığın biletle seyahat ettiğin uçağın kalkıştan on dakika sonra çakılıp düşmiceği garanti değil nasıl olsa.

  kendisini bırakan insanlar olduğunu da duydum onlara da burdan selamlar.
 • (bkz: askerlik)

  ona rağmen içmedim. askerlikte sigaraya başlayanların nedenlerini mantıklı buluyorum lakin.
412 entry daha