şükela:  tümü | bugün
1047 entry daha
  • depresyon.
  • zamanı anlamlı kılma isteği
  • başarılı bir seks sonrası.
  • 10 liraya daha anlamlı ve hızlı bir aktivite yok galiba.
  • canimin oyle istiyor olmasi.
    (bkz: sigara icmek icin mantikli neden aramak)
  • (bkz: bağımlılık) mantıklı sebep sayılmıyor mu sayın amına koduklarım? gayet düz mantık, fiziksel olarak bağımlıyım, bağımlı olduğum ve bırakmanın zorluklarına katlanamadığım için içiyorum.
  • sigara, dünya üzerinde gördüğüm en kalleş uyuşturucu.

8 yıl içtim, bırakalı 6 ay olmuş. daha öncede bıraktım ve 8 ay sonra başlamıştım. bağımlıların bıraktıklarında şunu düşünmesi lazım, bir kere bulaştın mı asla bırakamazsın. alkoliksen ve bıraktıysan ayık bir alkoliksin, eroinmansan ayık bir eroinmansın.

yani, sigaranın fiziksel bağımlılıklarından kurtulması kolaydır. 1 ay dayanmanız yeterlidir. ama psikolojik bağımlılığından kurtulmak asıl marifettir. bazen 5 yıl, 10 yıl veya 1 ömür sürer.

6 ay sonra bugün rüyamda sigara içiyordum ve inanılmaz keyif alıyordum. uyandığımda hala bırakmadığımı düşündüm, paketim mi vardı neredeydi diye düşünürken buldum kendimi.

bu ömür boyu bir mücadele. günden güne kolaylaşan. korkmayın ve girin bu mücadeleye..

sigara güzel veya kötü anıların bir arkadaşı değildir, bu zamanları güzel yapan anın güzelliğidir.
  • konsantrasyonu sağlaması. sigaraya başlamayanlar için bu problem olmayabilir ama başlayıp bırakanlar en fazla konsantrasyon eksikliği ve görece iq düşmesinden şikayet ederler. maalesef bu durumda öyle kısa zamanda iyileşmez veya şöyle diyelim; tam olarak iyileşmesi belki 10 yılı alır. en iyisi hiç başlamamak cancağızlarım.
111 entry daha