şükela:  tümü | bugün
  • sigarasini henuz sondurmu$ olan, o an icmeyen insan

edit: kendimi tebrik ettim, 2.5 sene sonra.
  • sigarayı bırakmanın verdiği özgüveni hiçbir zaman tadamayacak insan topluluğu. başlamadan içmemek kolay, sıkıyorsa başlamışken içmeyin. *
  • bu tür insanlar her ne kadar sigara içmeseler de zorunlu olarak sık sık sigara içilen ortamlarda bulunurlar ve üstleri başları, saç dipleri, hatta iç çamaşırlarına kadar sigara koktukları olabilir ama yıkandıklarında bunların hepsinden kurtulabilirler

ama hiçbir zaman ağızları sigara kokmaz, zira ağızdaki sigara kokusu kalıcıdır ve sigara içmeyen biri tarafından beş metreden alınır.
  • çakmağını sürekli kaybedenlerin ve sigara otlanmayı sevenlerin arkadaşlık etmekte zorlanabileceği kişiler. ayrıca "teşekkürler kullanmıyorum" en sık kullandıkları cümlelerdendir.
  • sigara içen insanlara genelde kızan insanlardır bi de..**
  • (bkz: yeşilaycı)
  • bunlarin bir donem duzenli olarak sigara icmis ama sonrasinda "biraktim" yalani ile sigarayi azaltmis tipleri de vardir. bir kere duzenli sigara icmeye alismis bir insanin sigarayi yasamindan tamamen cikarttigi soylemleri tamamen gercekdisidir. zira yoktur bir sey. eliniz ister istemez yaninizda sigara icen arkadasinizin sigarasina uzanir. ama boylece haftada bir firt, iki haftada bir firt, 4 ayda bir firt gibi bir duzene girersiniz.

bir de sanssiz tipler vardir*. icmezsiniz icmezsiniz. sonunda bir sigara icersiniz ve uc gun sonra hocaniz* "sen sigara icmissin" diye yakalar sizi. 2 ay icme icme, sonra tek sigara ic ve anlasin. bir daha icmemeye yemin edersiniz ama hep bir firt cekesiniz gelir.
  • bir vakitler tiryaki olmuş fakat azmedip bırakabilmiş insanlarda bu gruba dahil olan insanlardır alnından öpülesi insanlardır, hayatında hiç sigara kullanmamış insanlarınsa misyonu sigara içinleri her fırsatta horlamak olan insan grubu , içen kişi bazen bırakma girişimlerinde bulunsa da içmeyenlerden gördüğü hakarete kadar varabilen tepkiler sonucu çaresiz bir sigara daha yakar
  • sigara içmemeyi seçmiş insan. sigara içen birçok kimsenin, sigara içme hakkının sigara içmeme hakkından daha büyük bir hak olduğunu düşündüğü görülmektedir. bu nedenle sigara içmeyen insan sık sık "yauv açık havada da mı içmeyeceğiz?" gibi bencilce cümleler eşliğinde rahatsız edilir. bu insan kendisine "sigara içsem rahatsız olur musun?" diye sorulmasından hoşlanır. sigara içmediği için çoğunlukla sigara dumanından ve kokusundan da hoşlanmaz. bu insana saygı gösterip onu sigaraya maruz bırakmamak bir medeniyet göstergesidir.
  • kendim hiç sigara içmedim.ancak öğrencilik hayatımızda yatakhaneler ,askerlik hayatımızda koğuş ve bekar evlerinde bol bol içtiğime inandığım (arkadaşlar sağolsun) için sigara içmedim desem yalan olur.hadi dumanı filan neyse bide böyle sigarayı ezip küllükte o şekilde bırakanlar vardır o sigara o zaman nasıl kokar yani bundan daha kötü bir koku olabilirmi derim kendi kendime.açık havada dahi kokusunu alabilmem askerde çok işime yaradı.nöbette veya pusuda içenleri derhal toparla kendilerine sigaranın zararları hakkında uygulamalı eğitim ver