şükela:  tümü | bugün
  • lütfen olsun çünkü şu an nefes almakta zorlanıyorum. mola verildi ve şu an mola bitti. sigaralarının son nefeslerini otobüsün içine üfleyerek son dakikada binen yolcular ve sigaranın dumanının üstlerine sinmesi yüzünden leş gibi kokuyor. saygı falan beklemiyorum bu eşiği çoktan geçti bu toplum da en azından bir tane otobüs firması sigara içmeyenler için az da olsa sefer koyar. 3-5 lira fazla vermeye de razıyım. hizmet sektörüne duyurulur. çok zor değil!
  • sigara içen biri olarak gerçekten rezillik olduğunu düşünüyorum. sigara içtikten sonra asansöre binmeye dahi utanıyorum artık.

yıl olmuş 2018 hala ne sigarası...

ben çocukken otobüsün içinde pöfür pöfür içilirdi, rahatsız olduğumu hatırlamıyorum ama kim bilir nasıl leşti o yolculuklar.
  • bunun için sigara içmeyen kaptan şoför/şoförler bulmak gerek önce. ben bir tane içmeyen görmedim. gören bilen varsa beri gelsin. hadi buldun diyelim muavinin içmeyenini nereden bulacan.

size tavsiyem çok önlerden ve orta kapı kenarlarından bilet almayın.
  • sigara içenler için şehirlerarası otobüs.
    diyor ve artırıyorum.

şöyle uzun bir yol, hava sıcak, kaptanın açık bıraktığı ön ve arka kapıdan cildi okşayan hafif soğuk bir rüzgar esiyor. mersedes 302'nin küllüğü çekiyoruz, camel daha bozmamış, bir de tabi soft olmazsa olmaz.
    hafif bükülmüş, şekli şemali kaymış dalın zıvanasını zippoya vura vura diriltip, en yakışıklı haliyle tüm fiyakasıyla iki dudağın sol tarafına sıkıştırıp, sağ elle zippoyu çakıp yakıyorsun. hafif serin sıcak bir rüzgar tüylerini ürpertirken derin bir nefes çekiyorsun ciğerlerine.

sonra mı?

sonrasında bir tane afrika papağanı kılıklı sürekli aynı şeyi tekrarlayan, her osuruktan azami miktarda nem kapan biri çıkıp tüm keyfin içine sıçıyor. sonra emirganın orda surların dibine çekiyorsun otobüsü, ver allahım ver, ver allahım ver.

hadi bana eyvallah.
  • sigara içenleri afyon ankara yolu 85. kilometresinde yatırıp sıkelım derim üstüne bi sigara şart tabi.
  • çare imdat çekici.