şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kampanyası olacaktı ama karater sınırına takıldı. neyse, böyle bir uygulama var mı bilmiyorum ama yoksa kesinlikle başlatılması ve uygulanması gerekir. sigara içmeyen insanın, doktor, ilaç ve sıra önceliği olmalı. çok basit testlerle bir insanın sigara içip içmediği zaten anlaşılabiliyor. ben doktor olsam sigara içen adamı tedavi bile etmem ama insan haklarına aykırı olabileceği için en azından içmeyenlere bir öncelik verilmesi söz konusu olabilir. sigara içen adam zaten ömründen, sağlığından vazgeçmiş kişidir. bu kişiler bir de sigara içmeyen insanların sağlık haklarını gaspetmesin. aynı şey alkol ya da madde bağımlıları için de geçerli olmalı. zaten sokaklarda, yollarda, duraklarda pis ağız kokularıyla ve sigara dumanlarıyla milleti zaten yeteri kadar zehirliyorlar.
  • sigara içenlere öncelik verilsin.
    onlar içmeyenlerden daha çok vergi ödüyor.

(bkz: parayı veren düdüğü çalar)
  • (bkz: mal beyanı)
  • kanser eger yedilerimizden dolayi olusuyorsa organik beslenenlere oncelik verilsin.
    saglik spor ile gelen bir durumsa spor salonu uyeligi bulunanlara oncelik verilsin.
    bakin boyle karsilastirmalari yaparakta bir anti tez olusturulabilir.

tamam sigaraya dusmansin onu anladikta saglikta insan esitligi var. hipokrat yeminine ne oldu derler en azindan o zaman.
  • eğer bu kampanyayı inanarak söylüyorsan harbiden gerizekalısın yok laf olsun torba dolsun diye söylüyorsan o zaman... yok ya her türlü gerizekalısın.

tanım: hayattaki en büyük başarısı sigara içmemek olan bir yazarın başlattığı angutça anket.
  • neden? bence sigara içenlere öncelik verilsin. ayak parmağım ağrısa "sigaradandır" diyen bir örgüt var. her an gidiciyiz gibi.
  • 65 yaşlardan sıra gelirse uygulanmasını memnuniyetle desteklerim dediğim uygulama. abi tamam biz de yaşlanıcaz da. bu adamlar işi yok gücü yok hergün hastaneye gelip bir de bizden önce işlerini hallediyolar fıttırıyorum, sen işe yetişecem diye endişelen dur. bir de sırada beklerken tacizine uğradım bu salaklardan birinin, bastonu sokacaktım götüne şerefsiz buruşuğun, bunlara öncelik falan tanınmasın hak etmiyolar.