şükela:  tümü | bugün
  • dert, tasa, keder, üzüntü, bunalım, depresyon gibi durumlarda sigaranın yapay, geçici bir etkisi oluyor. insan rahatladığını düşünüyor işte anlık da olsa.
    peki içmeyenler?
    nasıl başa çıkıyor?
    bunun getirdiği boşluğu doldurabilse sigarayı bırakacak bir sürü insan var.

kısaca, faydalı olduğunu düşündüğüm şeydir.

edit: sigara içmeyen, olmayan şeyin boşluğunu hissedemez tabi. sigara kullananlar için onu bıraktıklarında oluşan durum tam bir karanlık. ne yapacağını bilememe durumu ortaya çıkıyor. muamma anlayacağınız. böylece cevap vermiş olalım.
  • (bkz: meme)

şahsen çok iyi geliyor. sinir stres hiçbir şey kalmıyor.
  • (bkz: mastürbasyon)
  • sigarayı hic içmemiş biri icin söz konusu olmayan seyler.
    adam zaten hiç içmemiş, niye boşluk hissetsin ki?
  • sigara
  • (bkz: mumbar dolması)
    ben ne zaman hüzünlensem, daralsam, sıkılsam mumbar dolması yerim. prozac gibi bir şey meret.
  • (bkz: ekler)
  • beynimizdeki reseptörlerimiz default olarak bize yetiyor, loserlar sigara içsin :p
  • bu boşluğu sigara doldurmuyor, sigaranın doldurduğu sanılıyor, neden mi diyorum 14 sene içtikten sonra şimdi 3 senedir içmeyen biri olduğum için diyorum.

sigara ile dünyaya gelmediysen elbet hayatında dertlendiğin zamanlar olmuştur, o zaman ne yapıyorsan onu yapıyorsun, kişiye göre değişir. mesela; müzik dinlersin, abur cubur yersin, boş boş sokaklarda dolaşırsın, ağlarsın, tv açarsın, film izlersin, birine derdini anlatırsın, doktora gidersin, içki içersin, ayran içersin, yalandan da olsa eğlenirsin, çalabiliyorsan enstrüman çalarsın yani say say bitmez ha bir de işte sigara içersin, yani aslında farklı değil, asıl tehlikeli olansa sigarada bağımlılık yapan maddelerin olabilmesi, ama beni esir etmediğini anladım, bir noktaya kadar zorluyor ama o aşma noktasına gelince sonrası kolay.

edit: kondüsyon gerektiren sporlara başlamak iyidir, hem ilerledikçe kendini iyi hissedersin, hem de sigaraya başlama riskin olursa aklına performans düşüklüğü korkusu gelir, bende bu şekilde gelişti.
  • sigarayı bırakışımın 7. gününe girerken cevabını merak ettiğim soru.

sigara içmeyen insanlar da dertlenip, sinir stres oluyorlar. ne yapıcaz şimdi bu durumda.

odanın içinde hızlı hızlı sağa sola yürüsem çok efor gerektirir. içki içsem ertesi gün işe ölü gibi gideceğim. yemeğe abansam kilo alırım.

galiba spor olabilir. ben bu ara sigarasızlık kaynaklı gerildiğimde ergenler gibi son ses metal müzik dinliyorum kulaklıkları takıp. ergenler gibi diyorum çünkü ergenken aldığım hazzı almaya başladım. devam ederse bu haz, bu da olabilir bak.

edit:imla