şükela:  tümü | bugün
  • hayatında yaptığı hiçbir şeyden keyif almayacak insan tipidir. (bkz: malının kölesi olmak)
  • bence ya türkiye adam akıllı sigara üretmeli yada tamamen bırakmalı yurdum insanı. sağlıktan ziyade giden paraya üzülüyorum. herneyse konumuza dönecek olursak, sigara kokusu sinen bir otomobil kokusu ile içilmeyen arasındaki farkı bilen insanın yaptığı harekettir.
  • bir dönem sigara içtim ve yine o dönem arabamda sigara içmedim. çok da iyi yapmışım.

bu, malımın kölesi olmamla alakalı bir durum değildi. sigara içenler günlerinin 24 saatini sigaraya adayan insanlar değil. yani onlar da sigara kokusundan hoşlanmayabilir. dolayısıyla arabalarının içinin de sigara kokmasını istemeyebilirler.

bi insanın bir aktiviteden hoşlanması onu her yerde yapmaktan hoşlanacağı anlamına da gelmiyor. insanlar arabalarında sigara içmek istemeyebilir. asıl tuhaf olan bu durumun tuhaf algılanması bence.
  • sigara içip kendini piç ediyor diye arabasını da piç etmek istemeyen insandır. geniş bir odada sigara içmek bile sigara içen adama rahatsızlık verirken , göt kadar arabanın içinde içmek ne kadar rahatsız edecektir siz düşünün.
  • arabasına binen sigara içmeyen aile bireylerini ya da arkadaşlarını düşünen insandır.