şükela:  tümü | bugün
  • sigaranın kişi ve halk sağlığına zararlı olduğu gerçeğini, olabilecek en kötü şekilde kullanmaktır; yani bireyleri sigaradan uzaklaştırmak için olduğu söylenen, ama aslında kişiyi sosyal ortamlardan ayıran, reddeden, ve "kurtarmaktan" ziyade dışlayan toplumsal ve kanunla desteklenen tüm dayatmalardır.
  • sigara içmemenin verdiği şımarıklık ile açık havada bile laf saydırmak için fırsat yakalamaya çalışmaktır. normalde yanınıza bile yaklaşamayacak kişilerden azar işitilebilirsiniz bu faşizm nedeniyle.
  • sevgili dostlar öncelikle belirteyim sigara içmiyorum/içmedim, kokusunu sevmem, nargile kullanmam, ablam kapalı alanda yanında sigara içseniz fenalaşacak biri. yani sigara içenleri savunacak veya "yarasın kardeşime tüttürrr" diyecek biri değilim.
    bu gün aşağıdaki sigara karşıtı yorumları incelemek için buradayız hadi gelin başlayalım.

"sigara içenlerin alayını götünden sikeceksin. bu malların, başka türlü başkalarına saygı duyacakları yok.
    duşumu almış, tıraş olmuşum, tertemiz kıyafetlerimle çıkıyorum dışarı. pat diye bu mallardan biri yanıma leş gibi kokan kıyafetleri ve nefesiyle yanıma geliyor. hayır, herifin iğrenç kokusu üstüme sinecek diye korkuyorum, mesafeli duruyorum. ama herif kokuyor lan resmen, kaçsan ne fayda?"

şimdi bu arkadaşımız aynı tepkiyi alkol almış mutlu mutlu evine dönen biri için yapsa deseki "zehir zıkkım olsun o içtiğin rakılar biralar, resmen kokuyor adam üstüme sinmesin diye uzak duruyorum, tüm içenleri götünden sikeceksin" dese mesela, üç gün üç gece linç yer bence.

"bir de kadın/erkek fark etmeksizin bunlarla sevişenler var. olm gidin klozet kapağı yalayın daha iyi, en azından domestos'la siliniyor arada. bu heriflerin ağzı foseptik çukuru bildiğin!
    bu mallarla aynı evde içmeden yaşayanlara acıyorum lan resmen.

siktir git tuvalette yaşa!"

şimdi hem sigara içenlere hakaret var -ki bu sıradan- hemde sigara içen birine aşık olmuş veya evlenmiş kişilere. sigara içen insanlarında birer birey, soykırım yapmış gibi davranmak doğru değil.

"kapı dibinde sigara içmek

içeriye sızan sigara dumanı herkesi rahatsız eder. ama bu beyinsizler sigara dumanından nöronlarını kaybettikleri ve leş gibi koktukları için her daim bunun farkında değildirler.

1 uyarırsın 2 uyarırsın bi taraflarına takmazlar. çünkü bu insanlar bencil ötesi yavşaklardır. toplumdan silinmesi gereken alt tür homo sapienstir."

arkadaş mikron düzeyde aldığı zararlı dumana bu şekilde tepki veriyorsa önerim bir daha otobüse binerken baca dumanı basan şöföre "orospunun evladı üstümüz başımız duman oldu" demesi alacağı tepkiyi bizimle paylaşırsa seviniriz.

toparlayayım, sigara modern toplumun giderek daha kötü gözle baktığı bir alışkanlık. sigara içenlere daha çok yaptırım ve baskının olduğu bir gerçek ki ben bunun böyle olması gerektiğini yeni yetişen nesillerin bu tarz kötü alışkanlıklardan özellikle uzak tutulmasını destekliyorum. fakat bunu eroin le bir tutmak, "içenleri ipe çekeceksin" benzeri tavırlar yanlış. 14 saat vardiya yapmış evine dönen adama "ayy ötede iç yeaa üstüm kokacak " demek abes. aynı arkadaşlar avrupa'da veya abd' de esrarın yasallaşmasına genelde olumlu bakar.

tanım:türkiye'de bolca yapılan faşizm.
  • zaten bi cayi sekersiz icenler, bi bu adamlar...
    kardesim bahsettiklerinizin cogu zaten toplumsal nezaket kurallarina aykiri seyler
    nasil ki yemek yerken, sinemada film izlerken buna uymayan kisiler varsa
    illaki sigara icerken de bunlara aykiri davranan insanlar olacaktir,
    ama tutupta bunu tum sigara icenlere genellemek,
    yukaridaki arkadasin siraladigi sekilde irdelemek gercekten fasistliktir.
    bunun diger ornekleri;
    pozitif ayrimciligin dibine vurup, isine gelmediginde olu takliti yapan feministler,
    "ama gercek islam bu degiiilgg"ci "dinci"ler,
    her hakem hatasinda aglayip sizlayip, kendine olunca gormeyen fanatikler
    ha bir de dedigim gibi cayi sekersiz icinler (!)

edit: o degil baslik altinda gelip duyar kasicam diye kendi kendinini rezil edenler geldigine gore baslik tamamdir.
    neymis "mussolini, franco, hitler gibi faşist diktatörlerin ilk yaptığı iş zaten sigara içenleri yakalamak olmuştur hep. alman toplama kamplarında binlerce sigara tiryakisi hayatını kaybetmiştir. " guya ironi yapicak burda arkadas, git azicik tarih arastir bari de bu uc liderin siyaset haric ortak noktalari neymis oku, belki kucucuk bir "surpriz" bekliyordur orda sani. (rte'ye de selam olsun burdan)

sonra neymis "ota boka faşist demek", siyasi terimlerin sadece ideoloji ile kaldigini dusunuyor sanirim bu arkadas, sozlugu acsa baksa bile aslinda farkederdi durumu ama,
    1. sadece kendi düşüncesinin doğru olduğuna inanan, kendinden farklı olana tahammül edemeyen ve diğer insanları da kendi gibi düşünmeye zorlayan kişiye denir.
    2. faşizm yanlısı olan kimse, görüş

cayi sekersiz icenler o kismin saka oldugunu anladiginizi biliyorum ama, yine de bu kadar alinmayin*
  • faşizm adı altında devrimdir. zaman geçtikçe insanlar medenileşip bilinçlenecek, sigara içenlerin içmeyenlere yönelik faşizmine artık boyun eğilmeyecektir. sigara içenler kendi sınırlarını öğrenesiye kadar kafalarına vura vura öğreteceğiz. kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. sizin o lanet dumanınızla pasif içici olup sağlığımızı yitirmek ve o lanet kokunuzla rahatsız olmak istemiyoruz.

not: çayı da şekersiz içiyorum. gerçek islam bu değilciyim. feministim. gidin ötede için.
  • (bkz: faşizm değil bebeğim darwinizm)

sigaranın pek çok kanseri ve hastalığı tetiklediği ortada ve sigara içenler çok daha erken yaşta ölüyorlar. bu da bir nevi evrimin tezahürü.

not: üstelik sperm sayıları da düşüyor :( bebek de yapamıyolar. ohh burama da evrim şurama da evrim. adlaskdla.
  • hem çayı şekersiz içiyorum hem de sigara kullanmıyorum. beni gördüğünüz yerde öldüreceksiniz korkusuyla doğdum doğalı, yakutsk bölgesinde yerini kimsenin bilmediği bir yer altı sığınağında yaşıyorum.
  • mussolini, franco, hitler gibi faşist diktatörlerin ilk yaptığı iş zaten sigara içenleri yakalamak olmuştur hep. alman toplama kamplarında binlerce sigara tiryakisi hayatını kaybetmiştir.
    kardeşim buraya gelip başlık açmadan önce faşizm ne demek önce onu bir öğren ondan sonra kavramları bağlamından çıkar.

ayrıca; (bkz: ota boka faşist demek)
  • içip bırakmış insanlara sözüm yok ama hiç sigara içmemiş insanlardan uzak durun.

kötü alışkanlıkları olmayan insanlara güvenmem. zararlı maddeleri denemekten bile korkan insanlara ise selam bile vermem.

satılmak, basamak olarak kullanılmak ya da ilk bozgunda yalnız kalmak istiyorsanız söylediklerimi dikkate almayın. mis nefesli, çipil gözlü bir dost edinin sonuçtan memnun kalacaksınız.